Fehérvári út, 2012-2013/5. forduló: Sok volt az egy félidő előny
JUJUY - LEVSZKI ZSÓFIA 5-3 (4-1)

Ambrus T. - Sasics M., Suhaji P., Schmidt B., Hegyi P. - Szabó A., Kaszás R. - Barnácz J.

5. perc: Nagy védelmi hiba után egyedül érkezett a kapu elé az ellenfél csatára, aki a hálóba tüzelt. (1-0)
12. perc: Üres kapuig kijátszották az akciót. (2-0)
14. perc: Egy távoli lövés után a labda a lábak sűrűjén átjutva a meglepett Ambrus mellett a bal sarokba jutott. (3-0)
17. perc: Ambrus ziccert fogott, a kipattanót viszont bekotorták. (4-0)
19. perc: Barnácz bombájával szépítettünk. (4-1)
26. perc: Ismét Barnácz lőtt a kapuba. (4-2)
32. perc: Barnácz ezúttal laposan gurított a jobb alsóba. (4-3)
37. perc: Gyors kontra végén szerezték meg az ötödiket. (5-3)

Nem akarnak szűnni a problémák a csapat körül: nem elég a sok sérült, most Szabó Zoli is kidőlt, akinek elképzelhető, hogy gerincsérve van. Mivel rajta kívül Botos Gabi és Polgár Tomi sem tudott eljönni, jól jött Barnácz Józsi és Hegyi Peti jelenléte, előbbié sajnos csak az első félidő hajrájától, mert a közlekedési nehézségek miatt alaposan elkésett. Ellenfelünk, a Jujuy két éve sokáig az első számú vetélytársunk volt a bajnoki címért, ám miután 3-3-at játszottunk velük (0-3-ról talpra állva), lehajráztuk őket, és mi lettünk az aranyérmesek. (Fotó: archív)

Sportszerűek voltunk az elején, hiszen az ellenfél az első hét-nyolc percben csak 4+1 emberrel volt jelen, így mi is négy mezőnyjátékossal álltunk fel (ezt a végén közülük senki nem köszönte meg, dehát nem vagyunk egyformák). Talán saját magunkat is elaltattuk egy kicsit, mert nagyjából negyedórán keresztül gyalázatosan játszottunk. Óriási sebességkülönbség volt a két csapat között, számos helyzetet kidolgozott a Jujuy, amely ezt kihasználva tetemes előnyre tett szert. Barnácz Józsi beállása után aztán átvettük a kezdeményezést, és a félidő végén szerzett gólunk halvány reményt jelentett a folytatásra. Jocit nehezen tudták tartani, bár kőkeményen védekezett riválisunk (tény persze, hogy mi sem kisasszonyfocit produkáltunk), így is betalált még kétszer, vagyis már csak egy volt a hátrány. Szinte felbillent a pálya, de egy kósza ellentámadásból mégis a Jujuy volt újra eredményes, ezzel el is dőlt a derbi. A veszett fejsze nyelét próbáltuk megragadni a második félidőben, de a közel húsz perc fór, amit adtunk a fehér mezeseknek, túl soknak bizonyult.