Induló oldalLevszki hírekTéli terembajnokság hírekTanuló utcai bajnokságA Levszki korábbi honlapja

Fehérvári út, 2012-2013/10. forduló: Nyögvenyelősen, de behúztuk
LEVSZKI ZSÓFIA - BP. LUFTHANSA SE 4-2 (2-2)

Ambrus T. - Sasics M., Suhaji T., Polgár T. - Szabó Z., Kaszás R. - Barnácz J.

1. perc: Alig húsz másodperc után, az első támadásából betalált az ellenfél, miután a csatára egyedül vezethette kapura a labdát. (0-1)
2. perc: Nem sokkal a középkezdés után Barnácz egy cselt követően csaknem a félpályáról lőtte ki a jobb alsó sarkot. (1-1)
3. perc: Oldalról rúgták be a labdát, az érkező támadó pedig senkitől sem zavartatva a hálóba bombázott. (1-2)
16. perc: Suhaji lőtte be élesen a labdát a kapu elé, majd a kipattanót Kaszás a felső kapufa segítségével zúdította a léc alá. (2-2)
30. perc: Barnácz centerezésére Szabó Z. érkezett jó ütemben. (3-2)
35. perc: Polgár indította Barnáczot, aki a jobb alsóba tüzelt. (4-2)

Mikor, ha most nem...? Ezt a kérdést tettük fel magunknak a Lufthansa elleni meccs előtt, vagyis mikor nyerünk, ha nem a sereghajtó, mindössze három ponttal szerénykedő "repülősök" ellen. Igaz, a helyzetünk továbbra sem volt rózsás, a kezdésre éppen beeső Barnácz Józsival éppen megvoltunk 5+1-en, jó tíz perc múlva csatlakozott még Szabó Zoli. A tét az volt, ha most sem győzünk, akkor még az 5-8. helyünk is veszélybe kerül, vagyis csak az alsóházi rájátszás juthat nekünk.

(galéria megtekintéséhez kattints a képre!)

Szinte már meg sem lepődtünk azon, hogy katasztrofálisan kezdtük a meccset, ezúttal rekordot döntöttünk, hiszen gyakorlatilag a kezdő sípszót követően azonnal gólt kaptunk. Erre gyorsan válaszolt Barnácz Józsi, de újabb egy perc elteltével ismét a Lufthansánál volt az előny. Szépen, lassan kezdtünk belelendülni, a lelkesen játszó ellenfél azonban közben további veszélyes kontrákat vezetett. Az első félidőből (2-2) a látottak alapján szerencsésen jöttünk ki...A folytatásban azért fölénybe kerültünk, jöttek a szokásos kapufák is (igaz, ők is lőttek egyet), végül csak behúztuk a találkozót, de nem éppen fényűző játékkal. A többi eredmény után matematikailag is biztossá vált, hogy nem jutunk be az első négybe, de mivel nyolcadiknál rosszabbak sem lehetünk, a playoffban majd az 5-8. helyért küzdhetünk. Az elmúlt évek után ez csalódás, dehát most ez van, ezt kell szeretni...