Induló oldalLevszki hírekTéli terembajnokság hírekTanuló utcai bajnokságA Levszki korábbi honlapja

Fehérvári út, 2012-2013/11. forduló: Győzelemmel zártuk az alapszakaszt
LEVSZKI ZSÓFIA - SZEDETT-VEDETT 2-1 (0-1)

Korda K. - Sasics M., Suhaji T., Schmidt B. - Polgár T., Szabó Z., Szabó A. - Kaszás R., Botos G.

11. perc: Egy ellentámadás végén takarásból elcsavarták Korda mellett a labdát, és máris mehettünk közepet kezdeni. (0-1)
36. perc: Kaszás zavarta meg a kapust, méghozzá sikerrel, szemfülessége pedig gólt eredményezett. (1-1)
40. perc: Polgár-Kaszás-Sasics háromszög végén utóbbi talált be. (2-1)

Szabó Attila visszatért a vietnami túráról, Szabó Zoli épp csak beesett a kezdésre egy kiadós toalettről, majd a mérkőzésen igen hamar meghúzódott, így sokat nem tudott hozzátenni a játékunkhoz - reméljük, nem kell sokat kihagynia a sérülés miatt. A Szedett-Vedett régi ismerősünk, 2009 márciusában 6-2-re kikaptunk tőlük az akkori bónuszmeccsen (bakósokkal megerősítve álltak ki), másfél évvel később viszont mi győztük le őket 7-3-ra többek között Fekete Robival, Barnácz Józsival és Országh Petivel kiegészülve. A mostani találkozóról Barnácz kolléga hiányzott, akárcsak Ambrus Kapitány.

(galéria megtekintéséhez kattints a képre!)

Az első percekben egy szervezett, lelkes fiatal csapattal találtuk szembe magunkat, akik csere nélkül álltak ki. Próbáltuk szervezni a játékot, de ez a sok pontatlanság és fáradtság miatt nem igazán ment. Majd egy ellentámadásból az első játékrész derekán takarásból elcsavarták Korda mellett a labdát, és máris mehettünk közepet kezdeni.
A félidő maradék részében nem igazán tudtunk felpörögni, inkább egymás idegeire mentünk. A fordulás szerencsére kedvezett nekünk, nem sokkal játszottunk jobban, de elmaradtak a negatív hullámok, inkább biztattuk egymást, és helyzetünk is egyre több akadt. Sok kimaradt ezekből, majd a 36. percben Kaszás zavarta az ellen kapusát, annyira, hogy az nem tudta előrevágni a labdát, hanem csatárunkba rúgta, aki köszönte szépen és 10 méterről éles szögből a hálóba helyezett. Itt elhittük, hogy van keresnivalónk, és megpörgettük az utolsó 3 percet. A lefújás előtt egy Polgár-Kaszás-Sasics háromszögelés végén védőből lett csatárunk szinte az alapvonal mellől, spiccel lőtt a hálóba. Öröm és üvöltés persze volt szépen, a győzelem megérdemelt, de nehezen jött össze.