Induló oldalLevszki hírekTéli terembajnokság hírekTanuló utcai bajnokságA Levszki korábbi honlapja

Fehérvári út, 2013-2014/4. forduló: Nyerhető derbit buktunk el
ÁGYÚSOK - LEVSZKI ZSÓFIA 4-2 (1-1)

Nagyikvai R. - Markovics G., Szabó A., Suhaji T. - Polgár T., Szabó Z. - Kaszás R., Ambrus T.

3. perc: Kaszás beadása után Szabó A. passzolt a kapuba. (0-1)
12. perc: Jól eltalált lövéssel egyenlítettek. (1-1)
23. perc: Kavarodás végén találtak be. (2-1)
29. perc: Nagyikvai mellett is elhúzták a labdát, majd az üres kapuba továbbítottak. (3-1)
34. perc: Kaszás szépített. (3-2)
38. perc: Mi végeztünk el szabadrúgást, de eladtuk a labdát, a kontrából pedig gólt kaptunk. (4-2)

Korábban még soha nem kaptunk ki az Ágyúsoktól a rendes játékidőben: 2009 decemberében 5-1-re páholtuk el őket, 2011 januárjában 3-3-at játszottunk velük úgy, hogy már 3-0-ra vezettünk, a legutóbbi téli szezonban pedig kétszer is 4-4 lett a vége, a bónuszmeccsen aztán büntetőkkel ők nyertek. Ezúttal viszont ők voltak az egyértelmű favoritok, hiszen egyrészt mi erre a bajnokságra kissé tartalékosan neveztünk, sok sérüléssel küszködünk, másrészt ma már sajnos a senior csapatok közé tartozunk, megöregedtünk, a korkülönbség pedig immár az ő oldalukon áll. Pár éve még nem volt kérdéses, hogy mi győzünk, most viszont bravúr lett volna. Erre a meccsre egyébként Botos Gabi és Schmidt "Szöszi" nem tudott eljönni.

(galéria megtekintéséhez kattints a képre!)

Az első tíz percben alaposan megleptük az ellenfelet, hiszen Szabó Atti előbb megszerezte a vezetést, majd zúgó kapufát lőtt. Riválisunk első komoly lehetőségéből egyenlített, majd átvette az irányítást, de ez nem jelentett komoly helyzeteket. Fordulás után két hatalmas védelmi hiba után mégis el tudott húzni tőlünk, de Kaszás Rudi még visszahozta a reményt. Ha a buktatásáért még a jogos büntetőt is befújja a játékvezető, reális esélyünk lehetett volna a pontszerzésre is, ám egy újabb komikus találat után ez nem következhetett be. Döntetlen szagú, rendkívül feszült hangulatú meccsen a mezőnyben abszolút egyenrangú ellenfelek voltunk, de túl sok bakit követtünk el védekezésben, így elbuktuk a rangadót. Kár, hogy nem játszunk mindig ilyen motiváltan...