Fehérvári út, 2013-2014/10. forduló: Továbbra is megállíthatatlan a csapat
LEVSZKI ZSÓFIA - FC MÓRICZ 4-0 (2-0)

Ambrus T. - Markovics G., Suhaji T., Schmidt B. - Polgár T., Szabó Z., Kővári M. - Kaszás R., Barnácz J.

4. perc: A már-már szokásos figura: Barnácz bedobása után Kővári bólintott a kapuba. (1-0)
16. perc: A felpattanó labdát Szabó Z. fejelte a hálóba. (2-0)
30. perc: Barnácz passzát Kővári értékesítette. (3-0)
37. perc: Barnácz fordult le az emberéről, és a bal alsó sarokba lőtt. (4-0)

Két meccsünk maradt még az alapszakaszból, méghozzá két újabb nehéznek ígérkező találkozó, bár az elmúlt hetekben mutatott játékunk és a Barnácz-Kővári kettős parádés formája alapján nem volt félnivalónk a Móricztól sem. Időközben kiderült, hogy nem négy-, hanem hatcsapatos lesz a felsőházi rájátszás, de ez nem változtatott azon, hogy ezeken a derbiken is muszáj nyernünk. A kapuban megint Ambrus Kapitány állt, mert Nagyikvai Roni ismét megsérült.

Félelmetes első tíz percet produkáltunk, ebben az időszakban az ellenfél gyakorlatilag át sem lépte a felezővonalat, csak idő kérdése volt, mikor szerzünk vezetést. A korábban több figyelemre méltó eredményt is produkáló Móricz 2-0 után próbált magához térni, de ekkor is mi voltunk veszélyesebbek. A második félidőben sem változott sokat a játék képe, 4-0 után picit izgulnunk kellett, kapunk-e megint a végén egy elkerülhető gólt, de ezúttal le tudtuk hozni nullára a meccset.
Az elmúlt három találkozón úgy gyűjtöttünk kilenc pontot, hogy összesen 17 (!) gólt szereztünk, és ha a jövő heti, Leante elleni rangadón (19.15) is győzünk, legrosszabb esetben is a negyedik helyen zárjuk az alapszakaszt. Ha viszont kikapunk, maradunk hetedikek, és az alsóházban folytatjuk. Jó lenne ezt elkerülni...