Fehérvári út, 2013-2014/rájátszás, 5. forduló: Kálmival a fedélzeten hősies szezonzárás
LEVSZKI ZSÓFIA - ORANJE 5-3 (2-3)

Korda K. - Sasics M., Suhaji T., Szabó A. - Polgár T., Kővári M. - Barnácz J., Kaszás R.

4. perc: Labdaeladás után lekontráztak minket. (0-1)
6. perc: Újabb hiba, újabb ziccer, ráadásul pech is: a két kapufát is érintő labda Suhajiról pattant a hálóba. (0-2)
11. perc: Ismét lekontráztak minket. (0-3)
14. perc: Kővári bedobása után Barnácz fejelt a kapuba. (1-3)
17. perc: Kővári szép lövéssel szépített. (2-3)
28. perc: Sasics higgadt lövése hozta meg az egyenlítést. (3-3)
32. perc: Szögletet végezhettünk el, a hatosról berobbanó Barnácz jobbal a hosszú bal felsőbe pörgetett. (4-3)
37. perc: Az ellen kapusa kijött a félpályához cselezgetni, ezt Kővári nem nézte tétlenül...ügyesen labdát szerzett, majd 15 méterről a kapuba helyezett. (5-3)

Egyetlen apró tétje volt az Oranje elleni záró meccsünknek: győzelem esetén megelőzhettük őket, vagyis célunk az ötödik hely megszerzése volt. Ez nem ígérkezett könnyűnek, hiszen az alapszakaszban simán, 4-0-ra elpáholtak minket, ráadásul Kővári Marci késett, és a sok hiányzó miatt alig tudtuk teljes létszámban elkezdeni a találkozót. Nagy örömünkre ugyanakkor - Nagyikvai Roni távolléte és Ambrus Kapitány sérülése miatt - Korda Kálmi vállalta a védést, így kapusunk egy mérkőzés erejéig visszatért a Levszkibe - reméljük, nem utoljára!

Borzalmasan kezdtük a meccset, védelmi hibák sorát produkáltuk, ellenfelünk pedig ezt kihasználva könnyedén elhúzott 3-0-ra. Talán el is hitték a narancsmezesek, hogy már zsebben a három pont, de hirtelen ritmust tudtunk váltani, megérkezett Kővári Marci, és a félidő második felében már mi irányítottunk. Kis szerencsével már ekkor egyenlíthettünk volna, de a kapufa még megmentette az Oranjét. A második 20 perc izgalmasan alakult, riválisunk kontrákból veszélyeztetett, mi pedig nagy nyomás alá helyeztük őket, és a hajrában sikerült is fordítanunk. A végére tehát meglett a szépségtapasz, ami azt jelenti, hogy a tavalyi hatodik hely után egyet előrelépve ötödikként zártunk. Lehetett volna jobb is a szereplésünk, de most ennyi volt benne. Folytatás a szabadban, Angyalföldön!