Fehérvári út, 2015-2016/1. forduló: Csak a három pontnak örülhetünk
LEVSZKI ZSÓFIA - KÉK-ÉK 4-3 (1-2)

Garancsi A. - Sasics M., Suhaji T., Polgár T. - Ternyák M., Barnácz J. - Kaszás R., Ambrus T.

8. perc: Eladott labda után a második próbálkozást követően Garancsi már nem tudott hárítani. (0-1)
13. perc: Pazar támadás végén Suhaji lőtt a kapuba. (1-1)
15. perc: Újabb hatalmas hibánkat használta ki az ellenfél. (1-2)
23. perc: Gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Polgár passzolta el a labdát a rosszul kimozduló kapus mellett. (2-2)
25. perc: Sasics bombájába csak beleérni tudtak. (3-2)
30. perc: Barnácz tüzelt a hálóba. (4-2)
35. perc: Ismét egy rossz passzunk eredményezte a Kék-Ék helyzetét, jött is a büntetés. (4-3)

A bajnokság papíron egyik legszerényebb képességű csapatával, a Kék-Ékkel találkoztunk az első fordulóban, amely elődjéhez, a Rockvilághoz képest valamivel masszívabb csapat lett ugyan az elmúlt évben, de azért így is is - több hiányzónk ellenére - magabiztos győzelemre számítottunk. Tavaly egyébként 6-3-ra vertük őket az alapszakaszban. Ismét pályára lépett nálunk a legutóbbi téli aranycsapat oszlopos tagja, Ternyák Miki.

Szokás szerint alig vártuk már a környezetváltozást, vagyis hogy végre vége legyen a szabadtéri idénynek, ott ugyanis hagyományosan borzalmasan zárunk: 2013-ban öt vereséggel, 2014-ben az utolsó hét meccsünkön mindössze egy győzelemmel, idén pedig egy nyeretlen rájátszással (három vereség, egy döntetlen). Nem lehet persze azt mondani, hogy itt, a Fehérvári úti sátras bajnokság első körében parádéztunk volna: bár sorra dolgoztuk ki a helyzeteket az elején, azok rendre kimaradtak, a tempónk kifejezetten lassú volt, ráadásul hatalmas védelmi hibáinkat kihasználva a Kék-Ék kétszer is vezetést szerzett. Hátrányból futottunk neki a második félidőnek, és volt egy tízperces periódusunk, amikor végre azt játszottuk, amit kell, ekkor úgy tűnt, el is döntöttük a három pont sorsát (4-2). Csakhogy megint felhoztuk az ellenfelet, és a végén izgulnunk kellett, nehogy találjanak még egy gólt. Ez nem történt meg, így végül meglett a kötelező győzelem. Ez azt jelenti, hogy utoljára 2014. március 10-én szenvedtünk vereséget a Fehérvári úton (0-4 az Ágyúsok ellen), azóta egy döntetlen és zsinórban most már 16 győzelem a mérlegünk a sátorban!