Fehérvári út, 2015-2016/3. forduló: Hét ágyúlövéssel ért véget a történelmi sorozatunk
ÁGYÚSOK - LEVSZKI ZSÓFIA 7-0 (1-0)

Garancsi A. - Suhaji T., Kaszás R. - Szabó Z., Kővári M. - Barnácz J., Ambrus T.

6. perc: Az Ágyúsok csatára cselezgetett, a labda egy védőnkről pont a társa elé pattant, aki nem kegyelmezett. (1-0)
27. perc: Az ellenfél támadója átszlalomozott a védelmünkön, majd a hálóba helyezett. (2-0)
30. perc: Eladtuk a labdát, jött a büntetés. (3-0)
32. perc: Újabb hatalmas védelmi hiba. (4-0)
35. perc: Három az egy elleni szituáció után nőtt a különbség. (5-0)
37. perc: Ellenállás nélkül lőtték az újabbat. (6-0)
39. perc: Megint passzívan figyeltük az Ágyúsok szép kombinálását. (7-0)

A korábbi évek rossz sorozatát lezárva tavaly kétszer is legyőztük az Ágyúsok csapatát (6-4 és 5-2), de most nem mi számítottunk esélyesnek. Egyrészt Polgár Tomi, Szabó Atti és Ternyák Miki nagyon fontos láncszeme ennek a Levszkinek, és mindhárman hiányoztak a beteg Sasics Miro mellett, így egy szem védőnk maradt a nem teljesen egészséges Suhaji Tomi személyében, másrészt többen is ott voltunk a siklósi Nyomdász Kupán az előző hétvégén, és ezek a játékosok elég rossz fizikai állapotban, kissé kedvetlenül várták ezt a rangadót.

A vereség ezen az estén sajnos benne volt a pakliban, a különbség azonban nagyon csúnya lett a végére. Pedig az első félidőben abszolút partiban voltunk az ellenféllel, a vezető góljuk után nagyon beszorítottuk őket, de el kell ismerni, hogy ezúttal elképesztően magas színvonalon védekeztek, és hősiesen védték a kapujukat. Ennek ellenére rengeteg lehetőségünk volt az egyenlítésre, de mindig rossz döntéseket hoztunk. A második bekapott gólt követően aztán egyszerűen összezuhantunk, védekezésről ekkor már nem beszélhettünk, így az Ágyúsok tetszés szerint vezethette a támadásait, és csakis a számszerű végeredmény volt kérdéses. Egy csatát tehát nagyon simán elbuktunk, a háborúnak azonban még nincs vége: adott a szép feladat, hogy innen felálljunk, és újra bejelentkezzünk a legjobb helyezésekért.

MINDEN SOROZAT VÉGET ÉR EGYSZER...

Egyik legnagyobb Fehérvári úti riválisunk, az Ágyúsok szépen keretbe foglalta parádés veretlenségi sorozatunkat: 2014. március 10-én ugyanis 4-0-s vereséget szenvedtünk tőlük, de aztán 18 itteni bajnokin maradtunk veretlenek, sőt: a Leante elleni 2-2-es döntetlent követően zsinórban 17 meccset nyertünk meg, mígnem jött megint az Ágyúsok, és 2015. december 7-én megállított minket.