Induló oldalLevszki hírekTéli terembajnokság hírekTanuló utcai bajnokságA Levszki korábbi honlapja

Fehérvári út, 2015-2016/rájátszás, 5. forduló: Bajnokverés után ezüstérem!
LEVSZKI ZSÓFIA - SUJET 5-4 (3-3)

Nagyikvai R. - Polgár T., Suhaji T., Csányi T. - Ternyák M., Szabó Z. - Kaszás R., Ambrus T.

8. perc: Eladott labda után lőttek Nagyikvai kapujába. (0-1)
10. perc: Csányi gyötörte a hálóba a labdát. (1-1)
12. perc: Polgár indította Kaszást, aki higgadtan továbbított a kapuba. (2-1)
15. perc: Kontra végén egyenlített a Sujet. (2-2)
18. perc: Nagyikvai védett egy ziccert, pechjére azonban a labda a lendületből érkező csatár testéről mégis a gólvonal mögé pattant. (2-3)
20. perc: Ternyák távoli lövését csak beljebb tudta segíteni a kapus. (3-3)
26. perc: Szabó Z. ballal, spiccel bombázott a hálóba. (4-3)
32. perc: Polgár passzolt remekül Ambrushoz, aki a berobbanó védő fölött emelt a rövid felsőbe. (5-3)
37. perc: Ide-oda pattogott a labda, végül a kapunkba vágták. (5-4)

A Sujet a Jujuy elleni múlt heti győzelemmel már bebiztosította az aranyérmét, mi viszont bajnokot akartunk verni még úgy is, hogy Garancsi Atti és Szabó Atti mellett két messze leggólerősebb játékosunk, Kővári Marci és a balesetet szenvedett Barnácz Józsi is hiányzott. A kapuban korábbi portásunk, Nagyikvai Roni segített ki minket, illetve az alapszakaszban egyszer már szintén besegítő Csányi Tibi is eljött. Január közepén 3-2-re kaptunk ki riválisunktól.

(galéria megtekintéséhez kattints a képre!)

A bronzérem már biztos volt számunkra, de még az ezüstéremre is volt esélyünk, így nagy elánnal vetettük magunkat a meccsbe. Változatos derbi volt, amelyen az első félidőben hol az ellenfél vezetett, hol mi. Teljesen más volt a játékunk, mint általában, hiszen ezúttal nem a Barnácz-Kővári párosra épült a taktikánk, amit jól mutat, hogy az öt gólunkat öt különböző ember szerezte. A védekezésünkben most is akadtak gondok, de jól játszottunk, és a 35. percig teljesen megérdemelten volt nálunk az előny. Az utolsó percekre elfáradtunk, ekkor a levegőben lógott a Sujet egyenlítő találata, de végül sikerült kihúznunk, így megállítottuk a sorozatban 13 mérkőzést megnyerő bajnokot.

EZÜSTÉREM LETT A JUTALOM

Csak kedden tudtuk meg, hogy a hétfő késő esti rangadón a Barca Classics 6-3-ra megverte a Jujuyt, így eldőlt, hogy végül ezüstérmesek lettünk. Ezzel továbbra is az egyik legsikeresebb csapat vagyunk a Fehérvári úton, hiszen 3-3 arany-, illetve ezüstérmünk van ebben a bajnokságban! SZÉP VOLT, FIÚK!