Fehérvári út, 2008-2009/9. forduló: Verejtékes diadal az utolsó pillanatokban
LEVSZKI ZSÓFIA - FILODORÓ 3-2 (2-0)

Korda K. - Sasics M., Schmidt B., Szabó A. - Polgár T., Cservenák G., Szabó D. - Botos G., Ambrus T.

7. perc: Beállása után alig egy perccel Botos lőtt szép gólt a bal alsó sarokba. (1-0)
10. perc: Schmidt húzott el a bal oldalon, középre adott, a menteni igyekvő védőről pedig a saját kapujába vágódott a labda. Öngól! (2-0)
13. perc: Sasicsról tudott lefordulni az ellenfél csatára, majd védőnk a hatos vonal környékén buktatta. A játékvezető büntetőt ítélt, ráadásul két percre még ki is állította "Tottit". Korda azonban bravúrral hárította a lövést.
26. perc: Egy védelmi hiba következtében a Filodoró támadója könnyedén juthatott el a kapunk előteréig, majd hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba. (2-1)
28. perc: A szokásos Levszki-betegség: megint egy legurított szabadrúgásnál sikerült elaludnunk, így egyenlítettek a sárgamezesek. (2-2)
40. perc: Polgár egészen az alapvonalig küzdötte magát, középre gyötörte a labdát, az érkező Botos pedig egészen közelről, a derekával (!) sodorta azt a vonal mögé. (3-2)

Ha hinni lehet a számmisztikának, a ritmusosság alapján ezúttal egy gyengébb meccsre volt kilátás a részünkről, persze sok függött attól is, hogy milyen ellenféllel találjuk szembe magunkat. Sajnos a védelemben hétről hétre remek teljesítményt nyújtó Markovics Gergő sérülés miatt nem tudott eljönni, rajta kívül azonban mindenki ott volt a fedélzeten. Azért fogadkoztunk, hogy megpróbálunk egymás után másodszor is jó produkcióval előrukkolni.

Sajnos beigazolódtak a sejtéseink...Bár viharos kezdést produkáltunk, és az első 8-10 percben teljesen beszorítottuk ellenfelünket, sokáig nem tudtunk mit kezdeni rendkívül szervezett, kemény védelmükkel. Aztán rövid idő alatt két gólt is szereztünk, de ezzel talán azt hittük, le van rendezve a meccs. A Filodoró azonban nem adta fel, és ha Korda Kálmi nem hárítja a büntetőjüket még az első félidőben, kellemetlen helyzetbe kerülhettünk volna. Ez persze csak idő kérdése volt, mert a folytatásban két komoly hibánkat kihasználta a riválisunk, és az utolsó percekben még a vezetést is átvehette volna. Végül aztán a szerencse mellénk szegődött, hiszen az utolsó pillanatokban Botos révén mégis csak ki tudtuk harcolni a győzelmet. Sajnos meg kell jegyezni, hogy a játékvezető hihetetlenül indiszponáltan vezette a találkozót, az ellenfél legalább háromszor annyi szabadrúgást végezhetett el, ami messze nem volt indokolt. A szenvedésünk viszont nem ezen múlott, csak magunknak köszönhettük volna, ha nem gyűjtjük be a három pontot. Hála istennek azért ez sikerült a végén, de a Filodoró az egyik pontot - legyünk reálisak - megérdemelte volna.