Fehérvári út, 2009-2010/6. forduló: Gergő elbalhézta a bajnoki címünket?
LEVSZKI ZSÓFIA - HOLLAND VÁLOGATLAN 3-3 (1-3)-nál félbeszakadt

Korda K. - Suhaji T., Schmidt B., Markovics G. - Szabó A., Szabó Z., Kaszás R. - Botos G.

5. perc: Szabó A. parádés, sarkazásos góllal szerezte meg a vezetést. (1-0)
10. perc: Nem sokáig örülhettünk az előnynek, Markovics kiállítása után egyenlített az ellenfél. (1-1)
12. perc: Már a "tulipánosok" álltak jobban. (1-2)
16. perc: Kicsit szétestünk a félidő hajrájára. (1-3)
28. perc: Szépen kijátszott támadás végén Botos szépített. (2-3)
32. perc: Hasonló szituációból egalizáltunk, ismét Botos révén. (3-3)
35. perc: Egy vitatható szabadrúgás megítélése után Markovics meglökte az ellenfél játékosát, amiért újabb kétperces kiállítást kapott, erre ő mindenki megdöbbenésére megütötte a találkozó játékvezetőjét. A bíró erre lefújta a meccset.

Üldöz minket a balszerencse, ez most már egyértelműen kijelenthető. Polgár Tomi és Sasics Miro súlyos sérülése után ezúttal Ambrus Kapitány dőlt ki a sorból, aki betegsége miatt nem tudott részt venni a Holland Válogatlan elleni visszavágón. Azért e titulus, mert néhány héttel korábban, a Desperado Kupán már összefutottunk velük - igaz teljesen más összeállításban -, és ott sajnos kikaptunk tőlük 2-0-ra. A foghíjas társasághoz csatlakozott Markovics Gergő is. Utólag már elmondhatjuk: sajnos...

Lehetne sok mindent írni erről a meccsről: azt, hogy parádés góllal szereztünk vezetést, aztán hagytuk feljönni az ellenfelet, majd mi hoztuk vissza a reményeket, nyílttá téve a hajrát, ám sajnos a főszereplő ezen az estén Markovics Gergő volt. Bár már volt "priusza", arra azért nem gondoltunk, hogy tönkreteszi nemcsak ezt a napot és hét másik ember munkáját, hanem talán a bajnokságunkat is. A bíró tevékenységét és a Gergővel szemben megnyilvánuló provokációkat most hagyjuk, a lényeg, hogy csúnyán elveszítette a fejét - több alkalommal is. A hab a torán persze a bíró megütése volt, ami miatt főhet a fejünk, bár a versenyszabályzat erre az esetre nem tartalmaz egyértelmű instrukciót. Megpróbáljuk elérni, hogy ne a zöld asztalnál dőljön el a három pont sorsa, így az érintettek megértését kérve mi lejátszanánk az utolsó öt percet.
A játékvezetőtől ezúton kérünk elnézést, Gergő pedig többé a Levszki közelébe sem jöhet, ami felől nem is lehet vita.