Fehérvári út, 2009-2010/bónuszmérkőzés: Gála helyett gyalázatos játék
FC LEANTE - LEVSZKI ZSÓFIA 7-1 (2-0)

Ambrus T. - Sasics M., Suhaji T., Mocsári Zs. - Szabó A., Szabó Z., Polgár T. - Kaszás R.

5. perc: Szögletből küldték a kapunk elé a labdát, mely Ambrusról az érkező csatár elé került, akiről gyakorlatilag bepattant a hálóba. (1-0)
15. perc: Kettő az egy ellen hozta az ellenfél a labdát, végül a csatáruk egy finom mozdulattal a bal alsó sarokba küldte. (2-0)
28. perc: Újabb létszámfölényes helyzetet használt ki a Leante. (3-0)
29. perc: A szokásos koreográfia: szöglet után egyedül érkezett a támadó, aki közelről nem hibázott...(4-0)
31. perc: Kaszás a kapus és a kapufa segítségével talált be. (4-1)
36. perc: A rivális játékosa hosszú métereken át vezethette a labdát, és mivel senki nem támadta meg, zavartalanul továbbíthatott a kapuba. (5-1)
38. perc: Sakk-mattra kijátszották. (6-1)
39. perc: Ismét szöglet, és most már jókora pech is: a közeli lövés egy pillanatra elakadt Ambrusban, a labda végül mégis átvánszorgott a gólvonalon. (7-1)

Három hét szünet után ismét összeálltunk egy meccs erejéig, a téli szezonban utoljára, hiszen jött az immár hagyományosnak mondható bónuszmérkőzés. A B-pálya ezüstérmeseként az A-pálya második helyezettjével, az általunk két éve legyőzött FC Leantéval találkoztunk. Akadtak sajnos hiányzóink: Schmidt Szöszin és első számú gólgyárosunkon, Botos Gabin kívül a bajnokság kapusának megválasztott, messze a legkevesebb gólt kapó Korda Kálmi sem tudott eljönni, nem úgy Mocsári Zsolti. A kezdés előtt vehettük át egyébként az érmeket és az ezüstért járó trófeát.

A meccs első tíz perce abszolút méltatlan volt a két csapat előkelő helyezéséhez a maga bajnokságában: hibát hibára halmoztak a játékosok, alig akadt jó átadás, és az ellenfél váratlanul jött vezető gólja is a vicc kategóriájába tartozott: a kapu előtt tébláboló csatár gyakorlatilag belebotlott a labdába...Ezt követően, ha nehezen is, de kezdtünk valamelyest felpörögni, bár a többségünknek igencsak nehezére esett futni egy kicsit, a küzdésről nem is beszélve...A lomha és érthetetlenül nagyképű riválisnak ebben az időszakban többször is szerencséje volt: kétszer a kapufát találtuk el, és elképesztő ziccereket sikerült elrontanunk. Aztán egy kontrából nőtt a különbség, és mivel fordulás után is csak a lécig jutottunk, törvényszerű volt, hogy végleg elmegy a kedvünk a játéktól. 0-3 után teljesen leálltunk (bár egy mázlis szépítő gól később még összejött "véletlenül"), semmit nem védekeztünk, így a végén a különbség nagysága már nem rajtunk múlott. Egy öreguras, két-három technikás, de rajtuk kívül közepes képességű játékosokból álló csapattól sikerült megalázó vereséget szenvednünk, gyalázatos hozzáállással. Reméljük, a jövőre nézve ebből mindenki tanulni fog, és felébred a csipkerózsika-álomból, mert sikereket korábban csak kellő alázattal, harcossággal tudtunk elérni, ezekből azonban mostanában szinte semmit nem látni tőlünk a pályán.