Induló oldalLevszki hírekTéli terembajnokság hírekTanuló utcai bajnokságA Levszki korábbi honlapja

Fehérvári út, 2010-2011/11. forduló: A padlóról álltunk fel a szuperrangadón
LEVSZKI ZSÓFIA - JUYUJ 3-3 (0-1)

Korda K. - Sasics M., Szabó A., Suhaji T., Polgár T. - Szabó Z., Kaszás R., Szabó D. - Botos G., Ország P., Ambrus T.

16. perc: Szabadrúgást végzett el az ellenfél, melyet Korda hárított, a kipattanót azonban közelről bekotorták. (0-1)
22. perc: Szabó Z. eladta a labdát a félpályánál, a gyors kontra végén pedig sakk-mattra kijátszottak minket. (0-2)
24. perc: Szögletet követően az ellenfél kopasz csatára előbb belekönyökölt Polgárba, majd senkitől sem zavartatva a hálóba továbbított. (0-3)
26. perc: Ország egy igazítás után pokoli erővel tüzelt a kapuba. (1-3)
28. perc: Villámgyors támadás végén a labda a kisodródott helyzetben lévő Ország elé került, aki azonban így is be tudott találni a jobb felső sarokba. (2-3)
30. perc: A Juyuj játékosa megpróbálta nagy erővel középre tenni a labdát, amely a tőle fél méterre álló Szabó Z. leszorított kezéről kipattant. Az ellentámadásból a végletekig kijátszottuk a bőrt, melyet végül Szabó A. gurított az üres kapuba. (3-3)
36. perc: Kaszás szép csellel tört be a hatoson belülre, ahol a kétségbeesetten menteni igyekvő kapus és az egyik védő a labdával együtt elkaszálta. A játékvezető a sípjába fújt, ám nagy meglepetésre kivitte a labdát a vonalon kívülre, büntető helyett csak szabadrúgást ítélt. Hatalmas tévedés volt.
39. perc: Szabó D. mesterien átemelte a labdát a hatosát elhagyó kapus fölött, ám a felső léc megmentette riválisunkat.

Jó esély volt arra, hogy már itt, a 11. fordulóban amolyan bajnoki döntőt játsszunk legfőbb riválisunkkal, a Juyujjal. Nekünk két döntetlenünk volt eddig, nekik egy vereségük, vagyis tudtuk jól, ha nyerünk, a vesztett pontok tekintetében is eléjük kerülünk, és a saját kezünkben lesz a sorsunk. A táblázat egyelőre csalóka, hiszen ellenfelünk két meccsel kevesebbet játszott, mint mi. Erre a sorsdöntő derbire majdnem mindenki összekapta magát és eljött, az alapcsapatból csak Cservenák Gabi és Schmidt "Szöszi" hiányzott. Fekete Robi és Barnácz Józsi ezúttal nem tudott kisegíteni minket, de Ország Petire (és a fontos góljaira...) száníthattunk.

(galéria megtekintéséhez kattints a képre!)

Sajnos a társaság csaknem fele elég kényelmesre vette a figurát, és az utolsó pillanatokban esett be a meccsre, az ő bemelegítésük hiánya bizony látszott is a csapaton az első félidőben. Már ebben a periódusban is óriási csata zajlott a pályán, és bár nekünk is volt két nagy ziccerünk, inkább az ellenfél irányított, így ha picit szerencsés góllal is, de nem érdemtelenül szerzett vezetést. Fordulás után úgy tűnt, eldől a meccs (és ezzel a bajnoki cím) sorsa, hisze két gyors találattal már háromgólos volt a különbség, és ez, tekintve, hogy már a döntetlen is inkább a Juyujnak kedvezett volna, szakadék nagyságúnak tetszett. Csakhogy ekkor nagyot dobbant a Levszki-szív, Ország Peti villámgyorsan visszahozta a reményeket egy duplával, és nem sokkal később az egyenlítés is összejött. Bő öt perc alatt jöttünk vissza 0-3-ról, ez nem akármilyen bravúr! A lélektani előny ekkor már egyértelműen nálunk volt, és fergeteges utolsó tíz percet produkáltunk, amikor már felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de már nekünk volt jóval több lehetőségünk. Sajnos egy elmaradt jogos büntető és a végén a kapufa keresztülhúzta a számításainkat, nem sikerült fordítanunk, így most úgy áll a helyzet, ha nem hibázik a Juyuj, nekünk legfeljebb csak a második hely juthat. Persze ki tudja, ha netán botlanak, mi készen állunk az előzésre...
A rangadó remek, izgalmas játékot hozott, alacsony színvonalú játékvezetéssel, a látottak alapján valóban a bajnokság két legjobb csapata találkozott egymással.