Fehérvári út, 2011-2012/5. forduló: Feszült hangulat, vereség a derbin
FC LEANTE - LEVSZKI ZSÓFIA 3-1 (1-0)

Korda K. - Sasics M., Suhaji T., Szabó A. - Cservenák G., Szabó Z., Ternyák M., Kaszás R. - Botos G., Szabó D., Ambrus T.

8. perc: Oldalról rúgta be a labdát az ellenfél, melynek lendületből érkező csatára egy lépésről a kapuba továbbított. (1-0)
31. perc: Egy ártatlan, a centernek szánt belőtt labda két emberen is picit irányt változtatott, majd mindenkit becsapva a jobb alsó sarokba csorgott. (2-0)
33. perc: Eladtuk a labdát a hatosunk előterében, a szemfüles támadó pedig nagy erővel a hálóba tüzelt. (3-0)
39. perc: Botos fejjel szépített. (3-1)

Nagyon fontos meccsre készültünk az eddig százszázalékos, listavezető Leante ellen, amellyel szemben törlesztenivalónk is volt. A 2009/2010-es szezon bónuszmérkőzésén, az akkori két ezüstérmes csatájában ugyanis - igaz, tartalékosan álltunk fel - csúnya, 7-1-es verésbe szaladtunk bele ellenük, így a két évvel korábbi, általunk 4-3-ra megnyert találkozó inkább a feledés homályába merült. A múlt heti létszámproblémánk miatt nem bíztuk a véletlenre a dolgot, bár végül csak a szülőszoba felé tartó Schmidt "Szöszi" és Polgár Tomi hiányzott, ismét elhívtuk Ternyák Mikit.

Hihetetlen feszült hangulatú rangadót játszottunk, sajnos mindkét csapatból többen is túlzottan felpörögtek a meccsre, közülük azonban a prímet egyértelműen Sasics Miro vitte, aki nem bírt magával: folyamatosan perlekedett az ellenfél játékosaival, a játékvezetővel, a végén még saját társaival is. Az idegesség másokra is átragadt, a rendkívül rutinos, minden hájjal megkent Leante pedig ráérzett arra, hogy nyugodtan provokálhat minket, a bíró partner volt ebben. Sajnos egy figyelmetlenség után a vezetést is megszerezte, innentől kezdve pedig nagy rohanásba kezdtünk. Nem játszottunk rosszul, szépen kidolgoztuk a helyzeteket, a befejezések viszont pocsékra sikeredtek, alig-alig tettük próbára a kapust. A második félidőben még rátettünk egy lapáttal, volt, hogy riválisunk védői arra rúgták a labdát, amerre álltak, de aztán a játékrész közepén jött egy kétperces rövidzárlat, melynek köszönhetően eldőlt a három pont sorsa. A végén Botos Gabi szépítése nem igazán vigasztalt minket, főleg úgy, hogy immár a második összecsapásunkat buktuk el.