Angyalföld 2012/10. forduló: Elbuktuk a rangadót
MONSTER UNITED - LEVSZKI ZSÓFIA 3-2 (2-1)

Ambrus T. - Sasics M., Suhaji T., Szabó A. - Polgár T., Kun M., Szabó Z. - Botos G.

7. perc: Szögletet végzett el az ellenfél, a berobbanó csatár pedig zavartalanul lőhetett a hosszú sarokba. (1-0)
14. perc: Kun két lépésről helyezett a hálóba. (1-1)
20. perc: Szinte a lefújás pillanatában kaptunk egy figyelmetlenség után újabb gólt. (2-1)
29. perc: A Monster támadójának bombaerős lövésébe Ambrus beleért, de a labda a kapufáról a vonal mögé vágódott. (3-1)
32. perc: Szabó Z. szerzett labdát, majd önzetlenül Polgár elé tálalt, aki nem hibázott. (3-2)

A tavasz rangadójára készültünk az éllovas, egyben címvédő Monster United ellen, "természetesen" nem a legjobb előjelekkel. A három súlyos sérültünk mellett Schmidt "Szöszi" és Szabó Dave is jelezte, hogy nem tud jönni, ráadásul a meccs napján bedurrant Barnácz Józsi foga, így az idény legjobbját is nélkülöznünk kellett a derbin. Szabó Zoli csigás csapattrársa, Kun Misi viszont el tudott jönni, így legalább volt két cserénk, de tény, ennyire tartalékosan nem mi voltunk a meccs esélyesei.

Óvatosan kezdett mindkét együttes, mi is igyekeztünk a biztos védekezésre apellálni, annál is inkább, mert a Monster kiváló kontracsapat, amely kíméletlenül képes kihasználni az ellenfél hibáit. Sajnos ezt tették a 7. percben is, bár annyiban nem jött rosszul a bekapott találat, hogy ettől mintha felébredtünk volna. A következő percekben elképesztő nyomás alá helyeztük a Monster kapuját, a kapusuk több nagy bravúrt is bemutatott, egyszer a kapufán csattant a labda, aztán végre megtört a jég: újoncunk, Kun Misi egyenlített. A félidő hajrája ismét kiegyenlített játékot hozott, majd bosszantó módon pont a játékrész vége előtt kaptunk újabb gólt. Fordulás után mindent egy lapra feltéve rohamoztunk, de kimaradtak a lehetőségek, közben pedig riválisunk veszélyes ellentámadásokat vezetett; ha Ambrus nem véd ilyen parádésan, hamar el is dőlhetett volna a találkozó. Egy ilyen kontra végén növelte is előnyét a rózsaszínmezes csapat, és bár nem sokkal később szépítettünk, a pontmentés már nem jött össze. Összességében elmondható, hogy nem túl vastag kerettel is helytálltunk, de egy góllal sajnos jobb volt az ellenfél, amely így megérdemelten győzött.