Angyalföld 2012/15. forduló: Győzelem a hajrában
LEVSZKI ZSÓFIA - ANGYAL BANDI FC 4-3 (2-2)

Korda K. - Sasics M., Suhaji T., Szabó A. - Polgár T., Cservenák G., Szabó Z. - Botos G., Szabó D., Ambrus T.

4. perc: Kijátszották a védelmünket, majd nem hibáztak. (0-1)
6. perc: Szöglet után Szabó Z. pazar lövésével egyenlítettünk. (1-1)
9. perc: Az ellenfél csatára több embert is kicselezett és végül a jobb alsó sarokba lőtt. (1-2)
14. perc: Szabó Z. újabb löketét egy picit bevédte a kapus. (2-2)
31. perc: Egy előrevágott labdára lecsapott az Angyal Bandi támadója, majd Kordát is elfektetve az üres kapuba továbbított. (2-3)
35. perc: Szabadrúgást követően az üresen hagyott Szabó D. egalizált. (3-3)
37. perc: Ambrus-Szabó Z.-Szabó D. kombináció végén utóbbi helyezett a hálóba. (4-3)

Bár az Angyal Bandi csak a középmezőnyben tanyázott a forduló előtt, tisztában voltunk vele, hogy az ősz egyik legkeményebb derbije vár ránk. A fehér mezesek rendre nagy meccseket játszanak az élen állókkal, múlt héten például megtették nekünk azt a szívességet, hogy ikszeltek az (addig) éllovas Monster Uniteddel, ennek köszönhetően át is vettük a vezetést a tabellán. Igaz, tavasszal minket is megtréfáltak (2011-ben még oda-vissza vertük őket a harmadosztályban). Barnácz Józsit ezúttal nem hívtuk, hiszen a lábadozó Kaszás Rudin kívül (ő most is befutott a második félidőre, hogy szurkoljon) csak Schmidt "Szöszi" hiányzott.

Riválisunk teljes mértékben igazolta a várakozásokat, az első félidő jelentős részében bizony veszélyesebben játszott, mint mi. Agresszív, sokpasszos futballjuknak köszönhetően kétszer is meg tudták szerezni a vezetést, szerencsére Szabó Zoli lába ezen a napon rendre jól sült el, így nem hátrányban fordultunk. A második játékrészben aztán átvettük az irányítást, mintha fáradni látszott volna az Angyal Bandi, de míg mi kihagytuk a helyzeteket, egy megingást kihasználva megint ellenfelünk került előnybe. A hajrában mégis a magunk javára fordítottuk az eredményt, friss erők érkeztek a pályára, és egyikük, Szabó Dave két villanása három pontot jelentett a csapatnak. Nagy diadal volt, így maradtunk az élen, de a java még mindig hátravan...