Angyalföld 2013/9. forduló: A hajráig bírtuk a nyomást
GYÓGY MŰSZER KFT - LEVSZKI ZSÓFIA 4-2 (0-1)

Nagyikvai R. - Sasics M., Schmidt B., Suhaji T. - Balázs P., Kaszás R. - Botos G., Ambrus T.

15. perc: Védő és kapusa egymásra várt, a szemfüles Schmidt pedig a totojázást kihasználva a hálóba gurított. (0-1)
32. perc: Jó nyolc méterről, laposan lőttek a jobb alsó sarokba. (1-1)
34. perc: Óriási gólt ragasztottak a bal felsőbe. (2-1)
36. perc: Botosnak sikerült megzavarnia a kapust, megszerezte a labdát, és a kapuba emelt. (2-2)
38. perc: Jobb oldali beadás után az ellenfél kopasz védője fejjel volt eredményes. (3-2)
40. perc: Nagyikvai a hatoson kívül kézzel mentett, amiért kiállították (Ambrus váltotta), majd a lefújás pillanatában egy élesen középre küldött labda Balázsról a hálóba pattant. Öngól! (4-2)

Az égiek mintha összeesküdtek volna ellenünk ezen a napon - szó szerint. Bő egy órával a listavezető Gyógy Műszer Kft. elleni rangadónk előtt vihar söpört végig Budapesten, mennydörgéssel, villámlással. Ennek hatására Szabó Zoli önhatalmúlag úgy döntött, nem is jön el a meccsre, pedig a szervezőktől nem kaptunk halasztásra vonatkozó tájékoztatást - mivel kitisztult az idő, nem is maradt el a találkozó. Szabó Atti sérülés, Polgár Tomi és Szabó Dave családi okok, Barnácz Józsi pedig egyéb elfoglaltság miatt hiányzott, és Korda Kálmi sem tudott eljönni, őt Nagyikvai Roni helyettesítette a kapuban. Ambrus Kapitány a térdműtétje után viszont kipróbálta volna magát (utoljára április 15-én játszott pár percet), de végül kezdőként kellett a pályán lennie, hiszen Suhaji Tomi és Balázs Peti is csak az első félidő derekán érkezett meg.

Ebben az extra tartalékos felállásban, pont a labdát megtartani képes, kreatív játékosaink nélkül nem nagyon választhattunk más taktikát, mint hogy visszaállunk, és kontrákból próbálunk veszélyeztetni. Természetesen a jó erőkből álló ellenfél irányított, helyzete azonban viszonylag kevés akadt, mert szervezetten, lelkesen védekeztünk. Sőt, Schmidt "Szöszi" szemfüles góljával a vezetést is sikerült megszereznünk. A kérdés az volt, mennyire bírjuk szuflával, hiszen egyre nagyobb volt a nyomás a kapunkon. Nos, egészen a hajráig őriztük az 1-0-t, akkor azonban villámgyorsan fordított az éllovas. Botos Gabi még visszahozta a reményeket, de erre is volt válasza a Gyógy Műszernek. Nagy kár, hogy ilyen körülmények között került sor erre a derbire, még nagyobb meccs lehetett volna, ha teljes csapattal tudunk kiállni. Még egy elgondolkodtató tény: az újabb kiállítás és a sárga lap miatt megint kaptunk hat büntetőpontot a sportszerűségi versenyben, összesen így már 30-nál járunk, az utánunk következő együttesek 12-nél. Emlékeztetőül: két éve egy teljes szezon alatt 12, míg tavaly 24 pontot gyűjtöttünk, pedig véleményünk szerint durvábbak nem lettünk azóta. A hiba a mi készülékünkben is van persze, de a kérdés az: tényleg csak abban...?