2008/2. forduló: Nyerhető meccset buktunk el
ABC – LEVSZKI ZSÓFIA 2-1 (0-1)

LEVSZKI: Korda K. – Suhaji T., Sasics M., Schmidt B., Szabó A. - Polgár T., Szabó Z., Kaszás R., Cservenák G. – Szabó D., Ambrus T.

8. perc: Szabó Atti volt rendkívül önzetlen, passzát követően Szabó Dave az üres kapuba továbbított. (1-0)
27. perc: Egy hosszú indításnál a gyors csatár lerázta magáról Polgárt, és a hálóba lőtt. (1-1)
34. perc: Kontratámadás végén vették át a vezetést némi szerencsével a kékmezesek. (2-1)

Kiütéses vereséggel kezdtük a szezont a Lancast ellen, így nem is lehetett más a célunk, minthogy összekapjuk magunkat valahogy, és javítsunk a 7-0-s zakót követően. Ez nem ígérkezett könnyű feladatnak, hiszen a tavalyi bronzérmes ABC-vel találkoztunk. Igaz, a hírek szerint az ellenfél gyengült egy picit az elmúlt idényhez képest, de így is kőkemény meccsre számíthattunk. Szerencsére a még mindig sérült Botos Gabin kívül mindenki el tudott jönni, így öt cserével vágtunk neki az összecsapásnak.

A derbi idejére nagy vihart jósoltak a meteorológusok, amely a második félidő elejére érkezett meg zuhogó eső formájában. Addig sikerült minimális előnyt kiharcolnunk, megérdemelten, mert az első játékrészben több helyzetet alakítottunk ki, mint ellenfelünk. Kis szerencsével jobban is elhúzhattunk volna, de kihagytuk a ziccereket. A második 20 perc kiegyenlített játékot hozott, de az ABC fürge támadóit egyre nehezebben tudtuk tartani. Ezt kihasználva – miközben mi csak a kapufát találtuk el – fordítottak a hajrára a kékek, és bár az utolsó percekben beszorítottuk őket, ekkor már semmi nem jött össze. Fájó ez a vereség, mert ezt a meccset hozhattuk volna.