Induló oldalLevszki hírekTéli terembajnokság hírekTanuló utcai bajnokságA Levszki korábbi honlapja

2008/7. forduló: Csak megszorongatni tudtuk az egyik favoritot
TUE - LEVSZKI ZSÓFIA 6-4 (4-3)

Korda K. - Sasics M., Szabó A., Polgár T. - Szabó D., Szabó Z., Cservenák G. - Kaszás R., Ambrus T.

4. perc: Labdaeladás után egy jól eltalált lövéssel szerzett vezetést a TUE. (1-0)
6. perc: Lekontráztak minket, és újabb gólt szereztek. (2-0)
9. perc: Szépen kijátszott támadás végén Szabó A. szépített. (2-1)
12. perc: Kaszás szép góllal egyenlített. (2-2)
14. perc: Újabb remek egyéni megmozdulás Kaszástól. (2-3)
17. perc: Jó nyolc méterről bombáztak a kapunkba. (3-3)
19. perc: Sasics öngóljával előny ismét a TUE-nél. (4-3)
26. perc: Megint rosszul passzoltunk, az ellentámadásból pedig nőtt a különbség. (5-3)
31. perc: Most mi kontráztunk, és végül Szabó D. közelről helyezett a hálóba. (5-4)
34. perc: Figyelmetlenség okozta a hatodik bekapott gólt. (6-4)

Zsinórban három meccset nyertünk meg a bajnokságban, így immár pozitív mérleggel vártuk a mezőny egyik legerősebb csapatát, az NB III-as óbudai együttesre épülő TUE-t. Sajnos ezúttal mindenki eljött tőlük, így a legerősebb összeállításban álltak ki ellenünk (nem mindig szokott ez így lenni velük), vagyis egyértelműen ők számítottak esélyesnek. Botos Gabiról, Schmidt „Szösziről” és Suhaji Tomiról kellett lemondanunk, a többiek azonban harcra készen álltak.

(galéria megtekintéséhez kattints a képre!)

Az első perctől kezdve látszott, hogy a jó 10-12 évvel fiatalabb átlagéletkorú, egytől-egyig focistákból álló ellenfél jobb nálunk, és ami a legfeltűnőbb: sokkal gyorsabb. Csak kőkemény, fegyelmezett védekezéssel lehetett volna esélyünk, ehhez képest hátul hibák sorozatát követtük el. Kétgólos hátrányt követően volt egy parádés 5-6 percünk, amikor fordítottunk, de ekkor rákapcsolt a TUE, és egy picit szerencséje is volt (lásd öngól), hogy még fordulás előtt ismét vezetéshez jutott. A folytatásban egyre jobban fáradtunk, és egy-két játékoson látszott, hogy nem igazán hisz a bravúrban. Ha ez másképp lett volna, megcsíphettük volna őket, mert rengeteg ziccerünk volt nekünk is. A legfőbb különbség az volt, hogy a TUE sokkal magabiztosabban használta ki a létszámfölényes helyzeteit. Összességében tisztes vereséget szenvedtünk, de azért picit keserű maradt a szánk íze…