Angyalföld 2016/főtábla, 2. forduló: Nem kötöttünk ki a Yardon
LEVSZKI ZSÓFIA - YARD FC 4-1 (2-0)

Korda K. - Polgár T., Szabó D. - Kővári M., Burka G., Fekete Z. - Barnácz J., Botos G., Ambrus T.

10. perc: Barnácz életerős lövése egy védőn megpattanva jutott a kapuba. (1-0)
16. perc: A kapusról kipattanó labdát Kővári küldte a kapufa segítségével a hálóba. (2-0)
27. perc: Barnácz szögletére Kővári érkezett, aki közelről volt eredményes. (3-0)
33. perc: Barnácz növelte az előnyt. (4-0)
37. perc: Gyanús körülmények között szerzett labdát az ellenfél, az akció vége pedig szépítés lett. (4-1)

Nem mondhatni, hogy parádés játékkal, de elértük célunkat az alapszakaszban, vagyis bejutottunk a II. osztályba, ahol tiszta lappal kezdhettünk. A cím nem tévedés: a 2. fordulóban léptünk először pályára, tekintve hogy páratlan a csapatok létszáma (9), a nyitókörben pedig mi voltunk szabadnaposak. Első ellenfelünk, a Yard tavaly kétszer is legyőzött minket (3-1 és 3-0), így lett volna miért visszavágnunk.

A sok hiányzó (foci-Eb, nyaralások) miatt egy darabig úgy tűnt, komoly létszámgondjaink lehetnek a nyári szünet előtti utolsó meccsünkön, de aztán megoldódtak a gondok: Garancsi Attit az időről időre egy-egy mérkőzésre visszatérő Korda Kálmi helyettesítette a kapuban (parádésan védett!), és eljött Burka Gergő, Fekete Zoli, illetve volt egy másik nagy "come back" is: a csapatunkban utoljára 2013-ban pályára lépő Botos Gabi! Az első félidőben mindkét oldalon sok helyzet adódott, szerencsére Barnácz Józsi révén nekünk sikerült vezetést szereznünk, míg Kálmi gyakorlatilag mindent védett, amit lehetett. Egyre jobban elbizonytalanítottuk a Yardot, főleg úgy, hogy a lehetőségeinkkel sokkal jobban gazdálkodtunk. A vége magabiztos győzelem lett, vagyis először sikerült felülmúlnunk riválisunkat!