2008/12. forduló: Helyzetek, ha kimaradnak...
LEVSZKI ZSÓFIA - LÉGIÓ FC 2-2 (1-1)

Ambrus T. - Sasics M., Schmidt B., Suhaji T. - Polgár T., Szabó A., Szabó Z. - Botos G., Bokros B.

12. perc: Lefordult a védőjéről az ellenfél csatára, és öt méterről a hálóba lőtt. (0-1)
15. perc: Egy legurított szabadrúgást Sasics zúdított a jobb alsó sarokba. (1-1)
32. perc: Egy hatalmas kapuskidobás a felugró csatáron és az általa fellökött Ambruson átpattanva a kapunkban kötött ki. (1-2)
36. perc: Szabó Z. három csel után Botoshoz passzolt, aki az üres kapuba továbbított. (2-2)

Elérkeztünk az őszi idény első mérkőzéséhez a Tanuló utcában, melynek a hatodik helyről vághattunk neki. Ellenfelünk a középmezőnyben tanyázó Légió FC volt, amely ellen mindenképpen nyerni szerettünk volna. Hiányzók szokás szerint most is voltak: Cservenák Gabi és Kaszás Rudi sérülés, Korda Kálmi és Szabó Dave pedig munkahelyi elfoglaltság miatt maradt távol. Eljött ugyanakkor Bokros Bálint, akit így a strandfocitornák után ismét üdvözölhettünk.

Tulajdonképpen nem játszottunk rosszul ezen a meccsen, végig mi kezdeményeztünk többet, és már az első félidőben jóval több ziccerünk volt, mint ellenfelünknek. Már ekkor szembetűnő volt azonban, hogy pocsék a helyzetkihasználásunk, és ezt meg is büntette a jól küzdő Légió, amely megszerezte a vezetést. Szerencsére Sasics Miro bombagóljával egyenlítettünk, de a folytatásban hasonló volt a forgatókönyv: nem éltünk a lehetőségeinkkel, riválisunk viszont igen. A végén egy pontot azért megmentettünk, de az elhullajtott kettő még nagyon fog hiányozni a végelszámolásnál.