2009/2. forduló: Megvan az idei első győzelem
LEVSZKI ZSÓFIA - BRAHUR VAHUR 4-2 (2-1)

Korda K. - Sasics M., Suhaji T., Szabó A., Polgár T., Cservenák G., Kaszás R., Szabó D. - Botos G., Ambrus T.

4. perc: Nagyon szép akció végén Botos passzolt Polgárhoz, aki a jobb alsó sarokba gurított. (1-0)
6. perc: Nem figyeltünk egy bedobásnál, a berobbanó csatár pedig a hálóba fejelt. (1-1)
13. perc: Suhaji szerzett gyönyörűen labdát, így került helyzetbe Botos, aki nem hibázott. (2-1)
29. perc: Sasics lőtte szabadrúgásból élesen a kapu elé a labdát, Botos pedig egy lépésről a kapuba továbbított. (3-1)
37. perc: Kaszás vezette rá a kapusra a labdát, majd nagyon önzetlenül Botoshoz passzolt, aki az üres kapuba lőtt. (4-1)
39. perc: Kezezés miatt büntetőhöz jutott az ellenfél, melyet értékesített is, bár Korda beleért a lapos lövésbe. (4-2)

Balszerencsésen kezdődött számunkra a szezon, hiszen 1-0-ra kikapni mindig bosszantó, márpedig velünk ez történt a Hellas ellen. Tudtuk, hogy a Brahur Vahur is harcos, hajtós csapat, ennek ellenére úgy számoltunk, hogy ellenük mindenképpen javítanunk kell. Szabó Zoli és a beteg Schmidt "Szöszi" most sem tudott eljönni, az első fordulóban hiányzó Szabó Dave és Cservenák Gabi viszont csatlakozott hozzánk, így bizakodva vártuk második idei fellépésünket.

Jól kezdtük a meccset, már a középpályán keményen letámadtuk az ellenfelet, a labdaszerzésekből pedig több helyzetet is ki tudtunk alakítani. Hamar meg is szereztük a vezetést, utána azonban egy figyelmetlenség miatt egyből elolvadt az előnyünk. Szerencsére még fordulás előtt sikerült újra betalálnunk, és aztán a második félidőben taktikus játékkal, gyors kontrákat vezetve szép lassan eldöntöttük a találkozó sorsát. A végén akár gólarányt is javíthattunk volna, ehelyett egy büntetőből szépített a Brahur Vahur, de ez már nem osztott, nem szorzott: megszereztük idei első győzelmünket a Tanuló utcában.