2009/rájátszás, 1. forduló: Szétestünk a végére
POCO DE NERO - LEVSZKI ZSÓFIA 6-2 (2-1)

Korda K. - Sasics M., Suhaji T., Szabó A. - Polgár T., Szabó Z., Cservenák G., Kaszás R. - Botos G., Ambrus T.

5. perc: Ismét rosszul kezdtük a meccset, egy eladott labda után talált be az ellenfél. (1-0)
13. perc: Ambrus-Szabó A.-Polgár akció végén utóbbi volt eredményes. (1-1)
16. perc: Újabb védelmi baki hozta meg a Poco második gólját. (2-1)
23. perc: Kontrából nőtt a különbség. (3-1)
28. perc: Ambrus szerelte a Poco védőjét, majd Szabó Z.-hez továbbított, aki fordulásból a hálóba tüzelt. (3-2)
35. perc: Mi hagytunk ki egy ziccert, és szinte az ellentámadásból visszaállt a kétgólos differencia. (4-2)
38. perc: Három az egy elleni szituációt használtak ki. (5-2)
40. perc: Megérkezett a kegyelemdöfés is. (6-2)

Két héten belül másodszor találkoztunk a Poco de Neróval, amellyel az alapszakaszban izgalmas meccset vívtunk. Akkor 3-3 lett a vége, most szerettünk volna javítani, vagyis három ponttal kezdeni a rájátszást, hiszen célunk egyértelműen a mezőny első felében végezni. Csak két emberünk hiányzott a találkozóról: Szabó Dave és Schmidt "Szöszi" nem tudott eljönni.

Sajnos hasonlóan kezdődött ez a meccs is, mint a két héttel ezelőtti: kissé beragadtunk a rajtnál, vagyis az első 7-8 perc egyértelműen az ellenfélé volt. A félidő derekánál kezdtünk magunkhoz térni, ekkor már nekünk is voltak helyzeteink, és egyenlítettünk is, igaz, hamar előnybe került ismét a Poco. Fordulás után hasonló volt a játék képe az "odavágóéhoz": felváltva forogtak veszélyben a kapuk, és az volt a kérdés, hogy ezúttal ki koncentrál jobban a végén. Nos, kiderült: ez a csapat most a Poco de Nero volt, amely hibáinkat kegyetlenül kihasználta, és megérdemelten gyűjtötte be a három pontot - még ha természetesen túlzott különbséggel is.