Induló oldalLevszki hírekTéli terembajnokság hírekTanuló utcai bajnokságA Levszki korábbi honlapja

2010/2. forduló: Szuperbravúr a szív diadalával
LEVSZKI ZSÓFIA - BOCA JUNIORS 2-1 (0-1)

Ambrus T. - Sasics M., Suhaji T., Schmidt B. - Szabó A., Szabó Z. - Kaszás R., Botos G.

11. perc: Egy bedobásnál nem figyeltünk a berobbanó csatárra, aki a bal felső sarokba fejelt. (0-1)
25. perc: Szabó Z. lövése még kijött a kapusról, a kipattanót azonban Suhaji bevágta. (1-1)
33. perc: Szabó A. kapott remek indítást, és a jobb alsó sarokba tüzelt. (2-1)

Ha a Boca Juniors nevet halljuk, nem éppen kellemes élmények törnek elő: 2007-ben a Kerék utcai terembajnokságban Szőke Tomi mesterhármasa ellenére 6-3-ra kikaptunk tőlük, tavaly pedig a Tanuló utcában még csúnyább, 9-0-s verésbe szaladtunk bele ellenük. Titkon persze bíztunk abban, hogy most valamit törleszthetünk, de ez nem ígérkezett könnyűnek, hiszen Korda Kálmi, Polgár Tomi és Szabó Dave most sem tudott eljönni, ráadásul Cservenák Gabi sem ért vissza vidéki munkájából Pestre. Igaz, az ellenfélnek is voltak létszámgondjai.

(galéria megtekintéséhez kattints a képre!)

Az első percekben négy a négy ellen játszottunk, a Boca hatodik embere ugyanis késett, mi pedig sportszerűek voltunk, nem akartunk fórba kerülni. Végül kiegészültek a csapatok, és a várakozásoknak megfelelően a fizikai és technikai fölényben lévő ellenfél kezdeményezett többet. Szerencsére meglehetősen enerváltnak tűntek a sárga mezesek, mi pedig hatékonyan védekeztünk, egy figyelmetlenség mégis azt eredményezte, hogy előnybe került az esélyesebb rivális. Fordulás után egyre bátrabban támadtunk mi is, és szívós munkával előbb egyenlítettünk, majd a vezetést is átvettük. A hajrában nagy erőket mozgósított a Boca, sorra lőhette a szabadrúgásokat, szervezett, lelkes játékunkkal azonban megérdemelten húztuk ki 2-1-gyel a végéig. Még most sem voltunk csúcsformában, mégis sikerült bravúrt elérnünk, és ezzel bizonyítottuk, hogy ebben a roppant erős mezőnyben is lehet keresnivalónk.