2007/17. forduló: 30 perc parádé, 10 perc kapkodás
LEVSZKI ZSÓFIA – FTC-PUMUKLI 6-5 (2-1)

LEVSZKI: Ambrus T. – Suhaji T., Polgár T., Sasics M. - Szabó Z., Cservenák G. – Kaszás R.

7. perc: Szabó Z. szlalomozott át a védőkön, majd kegyetlen erővel a bal felső sarokba bombázott. (1-0)
12. perc: Szabó Z. újabb szenzációs szóló után Sasicsot hozta helyzetbe, aki nem hibázott. (2-0)
19. perc: Egy jobb oldalról érkező lövés a kapufára, majd Polgár testéről a kapuba sodródott. (2-1)
25. perc: Szabó Z. hihetetlenül jól helyezett löketével nőtt ismét a különbség. (3-1)
28. perc: Szép kontratámadás végén Sasics volt eredményes. (4-1)
31. perc: Polgár küzdötte ki az ötödik találatunkat. (5-1)
33. perc: Mutatós váltás után kilőtték a bal alsót. (5-2)
35. perc: Labdaeladás után lekontráztak minket, és csökkentették a hátrányt. (5-3)
36. perc: Egy megpattanó lövés talált utat a kapuba. (5-4)
37. perc: Kitámadott az ellenfél, Cservenák pedig ezt használta ki. (6-4)
39. perc: Egy bedobás után az emberéről leforduló csatár a bal sarokba lőtt. (6-5)

Ideges hangulatban teltek a Pumukli elleni meccsünk előtti percek, hiszen nagyon nehézkesen akart összegyűlni a társaság. Több lemondásnak és előre be nem jelentett távollétnek köszönhetően aztán éppen hogy, egy cserével álltunk ki a bajnokság egyik legerősebb csapata, a Hrutka Rudit is a soraiban tudó zöld-fehérek ellen. Szerencsére azért a kulcsemberek többsége ott volt, és akárhogy is alakult, mindenképpen igyekeztünk megnehezíteni a legjobb nyolc közé igyekvő vetélytársunk dolgát. Végül egyébként Korda Kálmit, Botos Gabit, Szabó Attilát, Szabó Dave-et és Schmidt „Szöszit” voltunk kénytelenek nélkülözni.

Rendkívül fegyelmezetten, az elmúlt hetekben bemutatott céltudatos játékkal rukkoltunk elő az első félidőben. Mivel gyakorlatilag 100 százalékosan koncentráltunk, komolyabb helyzete nem is adódott az ellenfélnek, a mi kontráink viszont rendre veszélyt jelentettek. El is húztunk két góllal, szünet előtt pedig egy szerencsés találattal hozta vissza reményeit a Pumukli. Fordulás után jó tíz percig ott folytattuk, ahol abbahagytuk, sőt: szép gólokkal úgy tűnt, akár ki is tömhetjük a zöldeket. 5-1 után azonban a riválisunk minden mindegy alapon nekünk rontott, mi pedig elkezdtünk kapkodni, és erre majdnem ráfaragtunk. A végén azért egy gólt megtartottunk az előnyünkből, így összességében megérdemelten győztük le jó erőkből álló vetélytársunkat. Megszereztük tehát zsinórban hatodik győzelmünket is!