Nestea Országos Strandlabdarúgó Grand Prix 2009, fonyódi selejtező
Még mindig győzelem nélkül szerénykedünk...

Ambrus T. - Polgár T., Sasics M., Kiss T., Szabó A. - Szabó D., Barnácz J., Kaszás R., Botos G., Bokros B.

A battaihoz képest valamivel "vastagabb" kerettel vágtunk neki idei második tornánknak, a fonyódinak, melyen ismét két nagyágyú várt ránk: az egy hete remek teljesítményt nyújtó Sprint FC, valamint a roppant erős Szász-Therm, melyben válogatott játékosok is szerepelnek. Ezen kívül a tavaly éppen itt megismert Ménesbirtok nyert még besorolást ebbe a kvartettbe, melyben az első két hely valamelyikén kellett volna végeznünk a továbbjutáshoz. A szombat délelőtti dugók miatt Barnácz Józsi sajnos nem ért le az első meccsre, pedig pont az tűnt sorsdöntőnek előzetesen.

SPRINT FC - LEVSZKI ZSÓFIA 5-2 (2-1)
4. perc: Jól eltalált lövéssel szerzett előnyt az ellenfél. (1-0)
8. perc: A Sprint csatára könnyedén lefordult rólunk, és a hálóba helyezett. (2-0)
10. perc: Bokros góljával szépítettünk. (2-1)
15. perc: Gyors kontra végén nőtt ismét a különbség. (3-1)
17. perc: Megint bohócot csináltak a védelmünkből. (4-1)
19. perc: Három az egy elleni szituációt váltottak gólra. (5-1)
22. perc: Szabó A. szerzett labdát, majd Kiss T. lőtt a kapuba. (5-2)

Az előző napi buli miatt kissé fáradt csapatunk (legalábbis egy része...) elég nehezen vette fel a ritmust, és sajnos két buta hiba után hamar kétgólos hátrányba került. Az első félidő végén Bokrosnak sikerült visszahoznia a reményt, mielőtt azonban nagyon belelkesültünk volna, fordulás után jött az újabb Sprint-találat. Ettől kezdve teljesen szétesett a védekezésünk, rendre elől ragadtunk, az ellenfél pedig tetszés szerint lőtte a gólokat. A végén Kiss Tomi révén csak a szépségtapaszig jutottunk. Fizikálisan sokkal jobb erőkből álló, kontrákra berendezkedő riválisunk megérdemelten győzött, még ha egy kicsit túlzott különbséggel is.

SZÁSZ-THERM - LEVSZKI ZSÓFIA 5-1 (3-1)
3. perc: Egy pillanatra elmélázott a védelmünk, ezt pedig kihasználta a szemfüles támadó. (1-0)
5. perc: Szép támadás végén Kiss T. juttatta a kapuba a labdát. (1-1)
10. perc: Hihetetlen mázlis, felpattanós lövéssel vezetett ismét a Szász-Therm. (2-1)
12. perc: Egy pontos, távoli lövés a jobb felső sarokban kötött ki. (3-1)
15. perc: Szabadrúgásból született meg a következő. (4-1)
19. perc: Tisztára kijátszották...(5-1)

Kicsit kényelmesen kezdett a Szász-Therm, és bár vezetést szerzett, hamar egyenlítettünk, és ezután 2-3 újabb ziccerünk akadt. Akár fordíthattunk is volna tehát, ehhez képest két fura góllal elhúzott a félidő végéig az ellenfél. A második 12 perc elején eldőlt a meccs sorsa, mi csak helyzetekig jutottunk, a Szász-Therm kapusa viszont hatalmas bravúrok egész sorát mutatta be. Egy kis érdekesség: az első két találkozónkon 0, azaz nulla (!) szabadrúgást kaptunk. Ez kb. olyan, mintha egy vízilabdacsapat két meccsen át egyszer sem kerülne emberelőnybe...

MÉNESBIRTOK ZRT. - LEVSZKI ZSÓFIA 2-1 (1-0)
8. perc: Egy rossz váltásunkat kihasználva bombagóllal került előnybe a Ménesbirtok. (1-0)
19. perc: Ez már gyomorforgató volt...A labdaszerzésre teljesen esélytelen csatár ártalmatlan szituációban eldobta magát Szabó A. mellett, mire az addig sem velünk szimpatizáló játékvezető büntetőt ítélt. Be is vágták...(2-0)
23. perc: Bokros végre higgadtan helyezett a hálóba. (2-1)

Tavaly gond nélkül vertük meg a Ménesbirtokot, és arra készültünk, hogy most is szépen búcsúzunk - merthogy megint ez a két csapat vívott meg egymással a 3. helyért. Az ellenfél nem is változott túlságosan sokat, mi viszont még ahhoz képest is gyengébbek lettünk. Amellett, hogy nem ment a játék (és egy évvel még idősödtünk is...), egy kicsit kedvetlennek is tűntünk. Ennek ellenére közelebb álltunk a vezetés megszerzéséhez, mégis egy buta hiba után 1-0 volt az állás - oda...Fordulás után kicsit összeszedtük magunkat, de a legnagyobb ziccereket is elhibáztuk, sőt egy kamu büntetővel elúszni látszott a meccs. Aztán Bokros visszahozta a reményeket, Kaszás pedig akár egyenlíthetett is volna, de hibázott. Ez pedig azt jelenti, hogy idén továbbra is győzelem nélkül állunk, és már csak Tiszakécskén javíthatunk...

4. Levszki 3 - - 3 4-12 0

A tornát - akárcsak a százhalombattait - a Goldwin Pluss nyerte, amely a döntőben 7-2-re kiütötte a Corradót. A 3. helyért: Bonyhád-Chicago 4-1.