Szenzációs szereplés Pécsett: csak a negyeddöntőben tudtak megállítani minket!

Ambrus T. - Szabó A., Polgár T., Mocsári Zs. - Takács Z., Szabó Z., Kaszás R. - Bokros B., Botos G.

Szokás szerint elég nehezen akart összeállni a keretünk a pécsi tornára: Sasics Miro például az utazás előtt pár nappal mondta le a részvételt, akárcsak Szőke Tomi, akit sérülése akadályozott meg a játékban. Szerencsénkre, akárcsak tavaly, ezúttal is ki tudott segíteni minket a közelben lakó Takács Zoli, akivel kilenc fősre duzzadt a csapat, vagyis három cserével vágtunk neki a tornának. Vérmes reményeink elvileg nem lehettek, hiszen a címvédő Ajkai Focival, a tavaly a senior kategóriában győztes Cel FC-vel és az ott ezüstérmes pécsi Duplex-Rotával kerültünk össze. Aztán minden úgy alakult, ahogy álmainkban sem gondoltuk volna...

Csoportmérkőzések:

LEVSZKI ZSÓFIA - AJKAI FOCI 1-1 (0-1)
Gólszerző: Szabó Z.

Egy évvel ezelőtt ugyanúgy az ajkaiakkal kezdtük szereplésünket, mint most. Akkor egy fordulatos meccsen az utolsó percekben fordított a később a kupát megnyerő ellenfél, amely ezúttal borzasztó keményen játszott, és láthatóan nem ízlett nekik, hogy abszolút felvettük velük a versenyt. Az első félidőben valamivel többet kezdeményezett az Ajka, fordulás után azonban a nagyobb helyzeteket mi hagytuk ki. (Gólunkat egy csodaszép akció végén az első játékrész hajrájában szerezte Szabó Zoli.) A kőkemény összecsapást akár meg is nyerhettük volna, de tudtuk, hogy ez az egy pont is jól jöhet majd a végelszámolásnál.

CEL FC - LEVSZKI ZSÓFIA 4-1 (1-0)
Gólszerző: Mocsári

Sokkal kiegyenlítettebb meccset játszottunk a végső győzelemre is esélyes kiskunhalasiakkal, mint két éve, és bosszantó volt, hogy hátrányba kerültünk, mert nekünk is megvoltak a lehetőségeink. A folytatásban kontrákra rendezkedett be a Cel, és jól is művelte ezt a műfajt, bár 1-0-nél több alkalommal szerencséje is volt, hogy nem tudtunk egyenlíteni. A végén nagyon kitámadtunk, ezért lett nagyobb a különbség, amely azért túlzott volt.

LEVSZKI ZSÓFIA - DUPLEX-ROTA 2-1 (2-0)
Gólszerzők: Szabó Z., Takács Z.

Az eredmények szerencsésen alakultak a mi szempontunkból, hiszen "csak" le kellett győznünk a pécsi Duplex-Rotát a továbbjutáshoz. Az első perctől mi voltunk a veszélyesebbek, és sikerült is két góllal meglépnünk a szimpatikusan küzdő riválistól. Úgy tűnt, nem lehet gond, de 2-0 után a helyzetkihasználásunk már nem volt olyan jó, egy remekül eltalált lövéssel pedig izgalmassá tette a végét a "házigazda". Összességében megérdemelten nyertünk, és kiharcoltuk a legjobb 16 közé jutást. Először és utoljára csaknem egy évtizede, 2000-ben léptünk tovább a Baranya Kupán a csoportból (akkor többek között az S+S-t előztünk meg, és az egyenes kieséses szakaszban egy drámai meccsen az AC Párna-Hungaroweiss állított meg minket), most másodszor sikerült ez a bravúr!