Mumusaink lettek a Sasok

LEVSZKI ZSÓFIA - HELLAS VERONA 2-2 (2-2)

LEVSZKI: Korda K. - Sasics M., Suhaji T., Schmidt B. - Szabó Z., Cservenák G., Polgár T. - Botos G., Ambrus T.

Egy győzelem és öt zakó…Nem a legfényesebb mérleg, márpedig mi ezt produkáltuk az első hat fordulóban ebben a szezonban. Csupa jó ellenféllel találkoztunk, ez tény, de ez a folytatásban is így lesz, ebben a pontvadászatban ugyanis minden egyes pontért nagyon meg kell küzdeni. A Hellasszal már játszottunk néhány hónappal ezelőtt, az első Kerék utcai bajnokságban, amikor is 2-0-s vezetésünk után lett 2-2 az eredmény.

Krónika

4. perc: Nagyon szép támadást vezettünk: Botos Szabó Z.-hez játszott, aki középre lőtt, az érkező Polgár pedig közelről a hálóba továbbított. (1-0)
5. perc: Még talán a gólt ünnepeltük, mert teljesen egyedül hagytuk a Hellas csatárát, aki élt a lehetőséggel. (1-1)
7. perc: Egy szögletnél nem figyeltünk, a berobbanó támadó pedig nem hibázott. (1-2)
10. perc: Polgár lövése egy védő lábát is érintve a jobb alsó sarokban kötött ki. (2-2)

Szokás szerint jó iramú meccset játszottunk, és csodák csodájára kivételesen mi szereztük meg a vezetést. Sokáig azonban nem ünnepelhettünk, hiszen az alaposan felpörgő narancsmezesek percek alatt megfordították az eredményt. Még az első félidő közepén egy szerencsés góllal egyenlítettünk, és ekkor kevesen gondolták, hogy ez is marad a vége. Sajnos az egyébként jól játszó ellenfél rengeteget törődött a külső körülményekkel, folyamatosan reklamált, ami egy kicsit elrontotta ennek a jó kis meccsnek a hangulatát. A Hellas többet birtokolta a labdát, de a hajrára elfáradt, és ekkor több nagy helyzetünk is adódott kontrákból. Ha picit jobban koncentrálunk, begyűjthettük volna a három pontot, de a döntetlen összességében igazságosnak mondható. Helyzetünkön persze ez most nem nagyon segített.