"Elcsendesítettük" a B-közepet...

LEVSZKI ZSÓFIA - B-KÖZÉP 5-1 (2-0)

LEVSZKI: Korda K. - Sasics M., Schmidt B., Suhaji T. - Szabó Z., Szabó D. - Kaszás R., Ambrus T.

Az eddigi eredményeket tekintve kötelezőnek tűnő győzelem előtt álltunk, bár azért akadtak gondjaink. Az állandó sérülteken kívül Szabó Atti, Polgár Tomi és Cservenák Gabi is elutazott, így nem éppen a legerősebb összeállításunkban léptünk pályára, de úgy gondoltuk, még ez is beleférhet. Bár a napokban elég rossz idő volt, többször esett is az eső, szerencsére a meccs délutánján ragyogó napsütés várta a csapatokat. Minden adva volt tehát az újabb sikerhez...

Krónika

13. perc: Kaszás húzta meg a jobb oldalt, majd középre adását Ambrus ballal a léc alá lőtte. (1-0)
17. perc: Szabó Z. indítása után Ambrus lőtt, a labda pedig a kapusról a hálóba vágódott. (2-0)
29. perc: Szabó Z. szerzett labdát, a kapust is kicselezte, és az üres kapuba helyezett. (3-0)
32. perc: Schmidt egy szép labdalevétel után Ambrus elő tálalt, aki egy lépésről nem hibázott. (4-0)
35. perc: Egy szögletnél mindenki csak nézte, ahogy a berobbanó csatár a hálóba fejel. (4-1)
38. perc: Szabó D. külsővel, szép mozdulattal növelte az előnyt. (5-1)

Nem életünk meccsét játszottuk, ez biztos, de így is magabiztosan nyertünk. Pedig nehezen akart megszületni a vezető gól, a befejezéseknél ezúttal sem koncentráltunk eléggé. A szünetre mégis sikerült kétgólos előnyt szereznünk, és azért az sejthető volt, hogy ez elég lesz a végén. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a védelmünk annyira nem fogott ki jó napot, és Korda Kálminak jó néhány nagy bravúrt be kellett mutatnia. Közben egyre nőtt a különbség, és bár megkaptuk első gólunkat a bajnokságban, ez túlságosan nem tört le bennünket. Három mérkőzés, kilenc pont tehát nyitásként, jövő héten pedig jöhet a favoritnak tartott Black Devils.