Botos Gabi visszatért, a csapat tovább szárnyalt

LEVSZKI ZSÓFIA - FC HEGYLAKÓK 4-0 (1-0)

LEVSZKI: Korda K. - Sasics M., Szabó A., Schmidt B. - Suhaji T., Polgár T., Cservenák G., Kaszás R. - Botos G., Ambrus T.

Hatalmas ovációtól volt hangos a Levszki öltözője a találkozó előtt, hiszen nem más toppant be oda, mint a hónapok óta pályára sem lépő Botos Gabi! Gólvágónk hosszabb ideje sérült, és bár továbbra is kérdéses, hogy a lába mennyire bírja a terhelést, úgy döntött, kipróbálja magát. Kell-e mondani: nagy-nagy szeretettel és örömmel fogadta a csapat a támadót, akinek láthatóan hiányzott már a meccsek légköre. A sors úgy hozta, hogy ismét az aktuális második helyezett ellen játszottunk, az FC Hegylakók egy döntetlen mellett három győzelemmel állt a tabellán. Természetesen arra készültünk, hogy megszakítsuk veretlenségi sorozatukat, két Szabó, Dave és Zoli nélkül.

Jó volt látni Botos Gabit ismét a pályán

Krónika

6. perc: Botos adta középre a labdát, amelyet Kaszás juttatott a hálóba. (1-0)
30. perc: Nagy kavarodás végén Kaszás helyezett az üresen tátongó kapuba. (2-0)
33. perc: Sasics kilenc méterről, szabadrúgásból kilőtte a bal alsó sarkot. (3-0)
36. perc: Ambrus lövése még kijött a kapufáról, ám a kipattanóból Szabó A. már nem hibázott. (4-0)

Bár egyértelműen mi kezdeményeztünk többet, az ellenfél két ügyes embere révén kontrákból időnként ugyancsak veszélyes tudott lenni a kapunkra, így vigyáznunk kellett, nehogy korán hátrányba kerüljünk. A nagyobb helyzeteket persze mi hagytuk ki, de jó volt látni, hogy a visszatérő Botos Gabi ugyan egy picit félti a lábát, de nagy kedvvel, ügyesen játszik. Csatárunk kapufát is lőtt, ám azt követően gólpasszt adott Kaszás Rudinak, így megvolt a vezetés. Nem álltunk be védekezni, sőt, a második félidőben egyre erősödött a nyomás a Hegylakók kapujára. Zsinórban dolgoztuk ki a ziccereket, és a hajrában szerencsére kezdtük is belőni azokat. Az ellenfél mintha elfáradt volna, jelentős hátrányban is főleg a védekezéssel törődött. Végül magabiztosan nyertünk, és bár ezt nagyobb különbséggel is megtehettük volna, szomorkodásra nem volt okunk: ötödször is begyűjtöttük a három pontot, és most még gólt sem kaptunk.