Ezúttal csak a hajrá volt sima

LEVSZKI ZSÓFIA - PROTEKTOR FC 7-2 (2-2)

LEVSZKI: Korda K. - Sasics M., Szabó A., Schmidt B. - Suhaji T., Polgár T., Cservenák G., Szabó Z. - Botos G., Ambrus T.

Ezúttal sem számíthattunk - legalábbis előzetesen - könnyű meccsre, hiszen a mindössze egy vereséggel álló, rendre gólratörő játékot produkáló Protektor volt a soros ellenfelünk. Igaz, riválisunk elsőszámú gólfelelőse hiányzott, és nem volt cseréjük, de így sem sétagalopp várt ránk. Annál is inkább, mert most már lassan az egész mezőny minket akar megverni. A legfontosabb hír a találkozó előtt az volt, hogy a múlt héten visszatért Botos Gabi - bár még nem tökéletes a lába - nem esett vissza, és nagy játékkedvvel várta az újabb megmérettetést. Az egyetlen hiányzónk Szabó Dave volt, vagyis csaknem teljes létszámban álltunk fel.

Nem volt könnyű bedarálni a jól küzdő ellenfelet

Krónika

4. perc: Hidegzuhany a meccs elején: egy baloldali beadás után a labda a menteni igyekvő Suhajiról vágódott a hálóba. (0-1)
7. perc: Gyönyörű támadás végén Szabó A. lövése még kijött a kapufáról, a felperdülő labdát azonban Botos bebólintotta. (1-1)
11. perc: Szabó Z. egy szép csel után pazar labdát adott Botosnak, aki közelről nem hibázott. (2-1)
14. perc: Szabó Z. ezúttal eladott egy labdát, amellyel az ellenfél játékosa megiramodott, és a jobb felső sarokba bombázott. (2-2)
23. perc: Ambrus T. labdájával Szabó A. lépett ki, és mesterien a hosszú sarokba lőtt. (3-2)
31. perc: Polgár T. elszántan tört előre, és hatalmas gólt ragasztott a felső sarokba. (4-2)
34. perc: Botos helyezett a rövid sarokba. (5-2)
37. perc: Szép támadás végén Sasics a jobb alsó sarokba tüzelt. (6-2)
39. perc: Botos szinte az alapvonalról volt eredményes. (7-2)

Nem először fordult elő, hogy egy kicsit túl álmosan kezdtünk, de ennek most meglett a büntetése is, hiszen az ellenfél, ha egy öngóllal is, de hamar vezetést szerzett. Lassan kezdtünk magunkhoz térni, egyre jobban beszorítottuk a narancsmezeseket, és a félidő derekán már nálunk volt az előny. Sajnos egy eladott labda után egyenlített a Protektor, de a játékrész hajrája egyértelműen a miénk volt. Kár, hogy a helyzetekből már nem született újabb gól. Fordulás után picit megzavarodtunk, kapkodtunk, és ha a hibáinkat kihasználja a rivális, akár fordíthatott is volna. Szerencsére ezt a kritikus 6-8 percet megúsztuk két kapufával, Polgár Tomi gólja után pedig már felszabadultan, eredményesen játszottunk. Tény az is, hogy csere híján elfáradt a Protektor, így a különbség talán túlzott lett, de az azért egyértelműen bebizonyosodott, melyik a jobb csapat. Küzdelmes, hajtós meccsen tehát ismét értékes győzelmet arattunk.