Szenvedős siker, mérsékelt játékkal

LEVSZKI ZSÓFIA - ZUGLÓI DARAZSAK 5-1 (1-0)

LEVSZKI: Ambrus T. - Sasics M., Szabó A., Suhaji T. - Szabó Z., Cservenák G., Polgár T. - Botos G., Ambrus A.

Több kemény rangadó után elméletileg könnyebb meccs várt ránk, bár a zuglóiak elmúlt hetekben elért eredményei azért figyelmeztetőek voltak számunkra. A bajnokság során először fordult elő, hogy Korda Kálmi nem tudott eljönni, így Ambrus Kapitány állt a kapuba. Schmidt "Szöszi" a lábát fájlalta, Szabó Dave pedig kirándult a találkozó napján, de azért így is tisztes létszámban álltunk ki. Az idő is sokkal jobb volt végre, így minden adva volt egy újabb jó derbihez.

Krónika

12. perc: Sasics rúgta be oldalról a labdát, amellyel Botos lefordult védőjéről, és a hálóba lőtt. (1-0)
24. perc: Ambrus A. szabálytalankodott a félpályánál, de a játékvezető nem vette észre, a támadás végén pedig a csapat-alapító a kapuba gurított. A bíró azonban - példátlan módon, a zuglóiak nyomására - visszavonta az egyszer már megítélt gólt. Műhibagyanús eset volt, de szerencsére végül nem volt jelentősége…
27. perc: Az ellenfél gyors csatára két ember mellett is könnyedén húzott el, majd mintegy nyolc méterről kegyetlenül kilőtte a jobb alsó sarkot. (1-1)
31. perc: Sasics szó szerint kibrusztolta magának a helyzetet, majd a hálóba lőtt. (2-1)
34. perc: Botos tört egyedül kapura, és újabb gólt szerzett. (3-1)
37. perc: Polgár-Botos-Polgár volt a labda útja, végül utóbbi növelte az előnyünket. (4-1)
39. perc: Kavarodás után Sasics tüzelt a jobb sarokba. (5-1)

Hiába számítottunk valamivel lazább meccsre, nem jött be a számításunk, amit elsősorban saját magunknak köszönhettünk. Ennyire enerváltan, ólomlábakon mozogva ugyanis még nem játszottunk ebben a bajnokságban. Hosszú percek teltek el, és rengeteg technikai hibát vétettünk mi is és az ellenfél is. Végül egy Botos-villanással megszereztük a vezetést, de jobban fel kellett volna pörögnünk, hogy egy kicsit meg is nyugodhassunk. Ambrus Atti megadott, majd érthetetlen módon visszavont találata után egyenlítettek a Darazsak, és ekkor bizony akár újabb gólokat is kaphattunk volna. Szerencsére nem így történt, és a hajrá már egyértelműen a miénk volt: szép kontratámadások után fölényessé tettük a győzelmet. A különbség túlzott volt, de azért dicséretes, hogy ilyen mérsékelt játékkal is hoztuk a kötelezőt.