Ezúttal a szívünknek köszönhettük a sikert

LEVSZKI ZSÓFIA - SZERINTED 3-2 (2-1)

LEVSZKI: Korda K. - Sasics M., Schmidt B., Suhaji T., Polgár T. - Szabó Z., Cservenák G., Ambrus A., Szabó D. - Botos G., Ambrus A.

A Szerinted csapata a valós tudásához képest elég gyengén szerepel eddig ebben a bajnokságban, hiszen a két évvel ezelőtti bajnok a mezőny második felében szerénykedik. Tisztában voltunk azonban vele, hogy jó képességű gárdáról van szó, amely bármikor fel tudja szívni magát. A mi oldalunkon egyedül Szabó Atti hiányzott, míg Ambrus Atti búcsúmeccsére készülődött néhány hetes látogatása végén. Szerencsére a sérüléssel bajlódó Schmidt "Szöszi" is felépült. Szükség is volt a sok cserére, mert pokoli hőségben, borzasztóan fülledt időben játszottuk ezt a találkozót.

Alaposan megizzadtunk a Szerinted ellen

Krónika

5. perc: Labdaszerzés után Ambrus T. indította Polgárt, aki higgadtan értékesítette a helyzetet. (1-0)
10. perc: Szép támadás végén Botos növelte az előnyt. (2-0)
17. perc: Egy védelmi zűrzavart jól használt ki az ellenfelünk. (2-1)
19. perc: Schmidt tört kapura, a kapus csak beleérni tudott a labdába, de birtokolni nem tudta azt, ennek ellenére játékosunk hiába lőtt végül a hálóba, a bíró érthetetlen módon kifelé ítélt szabadrúgást.
26. perc: Egy kósza, előrevágott labdánál Korda és a védelem nem értette meg egymást, így a játékszer a kapuban kötött ki. (2-2)
40. perc: Tisztára kijátszott támadás végén Polgár bombázott a léc alá. (3-2)

Őszintén be kell vallanunk: ezt a meccset jókora szerencsével nyertük meg, de azért összességében nem érdemtelenül. Ahogy az várható volt, a rekkenő hőségben nem volt öldöklő az iram, és akkor még enyhén fogalmaztunk…Egy kontrából azért így is vezetést tudtunk szerezni, sőt, hamar kétgólosra nőtt az előnyünk. Korda Kálminak azonban feltűnően sok dolga volt, és egy alkalommal már ő sem tudott hárítani, így újra nyílt lett a meccs. Ezt követően Schmidt "Szöszi" ugyan lőtt egy szabályos gólt, de ahogy egy héttel korábban, ezúttal is érvénytelenítette azt a játékvezető. És ahogy az ilyenkor lenni szokott, egy mafla találattal egyenlített a Szerinted. A hátralévő időben úgy tűnt, nem tudunk újítani, bár teljesen beszorítottuk a fáradó riválist, a befejezéseknél nem tudtunk koncentrálni. Szerencsére Polgár Tomi szíve - mint már oly sokszor - a legjobbkor volt a helyén, szinte a lefújás pillanatában tudta kicsikarni tizedik győzelmünket. Sóhaj...