12. Országos Strandlabdarúgó Bajnokság, balatonboglári selejtező

KÜZDÖTTÜNK AZ ÚJ SZABÁLYOKKAL…

A beharangozó írásban próbáltuk vázolni, hogy lesznek újdonságok az idei strandfoci ob-n, de a helyszínen további „érdekességekkel” szembesültünk. Arra fel voltunk készülve, hogy mostantól mezítláb, és a korábbinál nagyobb létszámban, csapatonként 4+1-en lépnek pályára a résztvevők, de a szabálytalanságok szankcionálása mégis meglepetésként ért minket. Kiderült ugyanis, hogy az új szabályok értelmében bárhonnan végezhet el szabadrúgást egy gárda, semmiképpen nem állhat a lövő játékos elé senki, vagyis szinte az egész pályáról büntetőket lövöldözhetnek a kárvallott együttesek. Már azok, akik javára valóban rendszeresen befújják a „szabikat”, de erről később…Egy picit máshogy alakult az utazó keretünk is, mint ahogy előzetesen gondoltuk, Szabó Zoli és Cservenák Gabi ugyanis mégsem tudott velünk tartani. Ambrus kapus-kapitányon kívül így Botos Gabival, Kaszás Rudival, Polgár Tomival, Sasics Miróval, Szőke Tomival és a VTSK-ból „leigazolt” Kiss Tomival érkeztünk meg Balatonboglárra, az ob 3. állomására. A jó erőkből álló, cigándi Legendás Kresz Park és az aranyérem egyik favoritja, a Szalay Díszfaiskola (volt Domino-Car) mellett a szintén masszív MAFC volt az ellenfelünk a csoportban. A nap „jól” kezdődött számunkra, hiszen az első meccs előtt Polgár Tomi alatt egyszerűen beszakadt a korhadt falelátó, óriási szerencse, hogy horzsolásokkal megúszta az esetet, így vállalni tudta a játékot…

Csoportmérkőzések

LEVSZKI: Ambrus T. – Polgár T., Szőke T., Sasics M. – Kiss T., Kaszás R. - Botos G.

LEGENDÁS KRESZ PARK – LEVSZKI ZSÓFIA 4-3 (1-2)

Krónika

4. perc: Polgár szabadrúgásból volt eredményes. (0-1)

7. perc: A harmadik büntetőjét végezhette el az ellenfél, és bár Ambrus ebbe is beleért, a labda a bal sarokban kötött ki. (1-1)

10. perc: Szőke szerzett ismét vezetést. (1-2)

15. perc: Kipasszolták a védelmünket, és egyenlítettek. (2-2)

17. perc: Polgár továbbított Botoshoz, aki ballal nem hibázott. (2-3)

20. perc: Szabadrúgásból bombagóllal egyenlített újra a Kresz Park. (3-3)

23. perc: Nevetséges találattal dőlt el a meccs. Egy szabadrúgásba először jól láthatóan az ellenfél csatára ért bele, róla Sasicsra pattant a labda, Ábrahám játékvezető azonban mindenki elképedésére büntetőt ítélt. Ezt bevágták, így úszott el a döntetlen is… (4-3)

Tavaly már tapasztalhattuk, milyen érzés az, amikor nem a bíró kedvencei vagyunk, ám az idei ob nyitányán még egy lapáttal rátettek a sporik. Az rendben van, hogy meg kell még szoknunk az új szabályokat, de az már kevésbé, hogy a megítélt szabadrúgások és büntetők aránya (időnként nehéz meghúzni a határt a kettő között) kb. 15:5 volt a Kresz Park javára. A cigándiak az első 6-7 percben néhány kulcsjátékosuk nélkül léptek pályára, a hiányzók azonban hamar csatlakoztak társaikhoz. A két játékvezető szorgosan fújogatott (főleg a túloldalon…), mondhatni szétfújta a meccset. Ennek ellenére sokáig úgy tűnt, nem lehet baj, mert viszonylag mérsékelt játékkal is vezettünk a találkozó nagy részében. Igaz, a második félidő már egyenlő erők küzdelmét hozta, mindkét oldalon adódtak helyzetek. A döntetlen nem lett volna igazságtalan, de egy súlyos bírói tévedés (legyünk jóindulatúak és nevezzük annak…) azt eredményezte, hogy pont nélkül maradtunk.

SZALAY DÍSZFAISKOLA – LEVSZKI ZSÓFIA 5-2 (2-0)

Krónika

4. perc: Egy távoli lövésbe Ambrus csak beleérni tudott, a labda pedig a jobb sarokban kötött ki. (1-0)

7. perc: Sasics adta el a labdát, amelyet ketten vezettek kapura, és végül nem hibáztak. (2-0)

19. perc: Botos egy lövőcsel után Kaszáshoz passzolt, aki közelről szépített. (2-1)

21. perc: A kapunk előterében látványos műesést produkált a Szalay csatára, a bíró pedig „megette” a dolgot, és büntetőt ítélt. Persze hogy berámolták… (3-1)

22. perc: 3 másodperces szabály ide vagy oda, legalább 10 másodperce húzta már az ellenfél egy szöglet elvégzését, majd miközben Ambrus reklamált, becsavarták a labdát a hosszú sarokba. (4-1)

23. perc: Szétestünk, így egy kontra végén növelte előnyét a Szalay. (5-1)

24. perc: Szőke lövésébe Botos szúrt bele, a labda pedig a jobb sarokban kötött ki. (5-2)

Az idei ob egyik nagy esélyese a korábbi Domino Car csapata, amely új szponzorral is hasonló játékerőt képvisel, mint elődje. A szokásos szabadrúgások hamar megalapozták ellenfelünk fölényét, de azt is le kell szögeznünk, hogy a Szalay sokkal jobban élt lehetőségeivel. Ha szám szerint vizsgáljuk, talán nekünk volt több helyzetünk, de a befejezéseknél rendre megremegett a lábunk, a túloldalon viszont két akciót is góllal fejezett be a rivális. Sokáig nem változott az állás, a Szalay magabiztosan őrizte előnyét, mígnem a hajrában hirtelen sikerült szépítenünk. Mielőtt azonban igazán vérszemet kaptunk volna, jött a menetrendszerű vicces büntető, amely után összeomlottunk az utolsó percekre. Kár érte, mert bár látszott, melyik a jobb csapat, kicsit jobb összpontosítással akár meglepetést is okozhattunk volna.

LEVSZKI ZSÓFIA – MAFC 6-6 (4-2)

1. perc: A középkezdés után Szőke irtózatosan nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba. (1-0)

3. perc: Egy cseles szabadrúgás után Polgár passzolt Szőkéhez, aki néhány métert vezette a labdát, és a kapuba helyezett. (2-0)

5. perc: Botos lövésébe beleért a kapus, de hárítani már nem tudott. (3-0)

8. perc: Egy védelmi megingást kihasznált az ellenfél. (3-1)

10. perc: Bombagóllal csökkent a különbség. (3-2)

11. perc: A középkezdésből ismét Szőke talált be. (4-2)

15. perc: Botos beadása után Polgár lőtt gólt. (5-2)

17. perc: Szöglet után lemaradtunk a csatárról, aki szépített. (5-3)

19. perc: Ezúttal egy bedobásnál robbant be a MAFC játékosa, aki újabb gólt lőtt. (5-4)

21. perc: Teljesen szétesett a védekezésünk, a létszámfölényes helyzetet kihasználva pedig az ellenfél egyenlített. (5-5)

22. perc: Szabadrúgásból a vezetést is átvette a MAFC. (5-6)

23. perc: Szőke is szabadrúgásból bombázott a bal sarokba. (6-6)

Miután a bírói kar – hozzánk hasonlóan – a MAFC-ot is parkolópályára tette, felszabadultan állhatott oda a két kieső a kezdéshez. Számunkra a tét az volt, hogy egyrészt elkerüljük a csoport utolsó helyét, másrészt tovább szokjuk a légkört, és egy héttel később, Abádszalókon esetleg tudjunk valami maradandót alkotni. Parádésan kezdtünk, hiszen Szőke Tominak végre igazán kijött a lépés, sorra rugdosta a gólokat. 3-0-nál a jó képességű MAFC is felébredt, és hamar szorossá tette az állást, ám a folytatásban mégsem gondoltuk, hogy még baj lehet. A második félidő közepén azonban volt egy 3-4 perces rövidzárlatunk, szinte elfelejtettünk védekezni, így az ellenfél még a vezetést is át tudta venni. Az egyenlítés ugyan sikerült a végén, de a döntetlennel sajnos utolsóként végeztünk az egyébként igen erős A-csoportban. A bírókról leírtuk a véleményünket; lehet, hogy hiú ábránd, de talán Abádszalókon ők is jobban elfogadnak majd bennünket, egyenlő feltételek mellett ugyanis könnyebb lenne jól szerepelni…

Harmadszorra sikerült a Szalaynak

Az ob első két tornáján egyaránt döntős volt a Szalay Díszfaiskola, azonban mindkétszer ezüstérmes lett. Balatonbogláron aztán végre összejött a győzelem a csapatnak, amellyel a csoportmérkőzések során kemény meccset vívtunk. A fináléban a Szalay 7-3-ra verte a Cső-Montage-t.