Ez a meccs a komolytalanság határát súrolta…

LEVSZKI ZSÓFIA-FC TOTÓGYILKOSOK 13-8 (6-1)

LEVSZKI, az 1. félidőben: Ambrus T. – Devich D., Jeney L. – Polgár T., Szabó Z. – Jeney Sz.

A 2. félidőben: Polgár T. – Devich D., Jeney L. – Jeney Sz., Szabó Z. – Ambrus T.

Levszki-Totógyilkosok…Micsoda rangadókat játszott egymással a két csapat az elmúlt nyolc (!) évben! Volt olyan időszak, amikor a Levszki mumusának számított a Totó; emlékezetes az 1998-as pótselejtező a rájátszásért, amikor az akkor még zöldmezesek 4-2-vel ütötték el a továbbjutástól csapatunkat. Azt követően azonban már többnyire Levszki-sikereket hozott a derbi, míg az elmúlt években már ritkábban jött össze a találkozó. A Totó egyébként alaposan kicserélődött az évek során, több fiatal játékost építettek be a csapatba, de azért így is voltak ismerős arcok. Ami a mieinket illeti: Erdősi Józsi ezúttal nem tudott eljönni, így egy félidőt Ambrus, egyet Polgár védett, ezenkívül Botos és Veres is távolmaradt. Így hát csere nélkül álltunk fel, de Szabó Zolival megerősödve, aki a késői időpontban már meg tudta tisztelni a Levszkit. A két csapat amúgy megállapodott egymással, hogy csak 2X20 perces meccset játszik a megszokott 2X25 helyett.

Krónika

3. perc: Szabó Z. csapott le egy labdára, és irtózatosan nagy góllal megszerezte a vezetést (1-0).

5. perc: Ismét Szabó Z., ezúttal egy szemfüles góllal (2-0).

7. perc: Kezdtük unni a dolgot: „természetesen” Szabó Z. következett…(3-0).

9. perc: Nem volt megállás: szép akció végén a jókor érkező Jeney Sz. talált be (4-0).

11. perc: Szöglet után üresen hagytunk egy Totó-játékost a kapu előtt, és ő nem is hibázott (4-1).

15. perc: Szabó Z. egy újabb védelmi hiba után negyedik találatát szerezte (5-1).

17. perc: A félidei eredményt Devich D. állította be (6-1).

22. perc: A mezőnybe kijövő Ambrus T. bombagóllal mutatkozott be (7-1).

24. perc: Kálozy remek emeléssel szépített (7-2).

26. perc: Jeney Sz. folytatta a gólgyártást (8-2).

28. perc: Nem volt megállás: ismét a Totón volt a sor (8-3).

30. perc: Ambrus T. második gólját szerezte (9-3).

31. perc: Egy ellenakcióból ezúttal a Totó talált be (9-4).

33. perc: Szabó Z. már régen hallatott magáról, ezúttal azonban ezt tette (10-4).

34. perc: Az előrehúzódó Jeney L. nagy gólt lőtt (11-4).

36. perc: Egy Polgárról kipattanó labdát helyeztek a kapunkba (11-5).

36. perc: Szinte a középkezdés után megszerezte a labdát a Totó és újabb gólt lőtt (11-6).

37. perc: Egy leányzó is beállt a Totóba, és első labdaérintéséből gólt is szerzett (11-7)!

38. perc: Kezdtünk aggódni: megszületett a nyolcadik Totó-találat is (11-8).

39. perc: Egy kontrából Ambrus T. nyugtatta meg a kedélyeket (12-8).

40. perc: A lefújás pillanatában Jeney Sz. növelte háromra góljai számát (13-8).

Egy a korábbinál szerényebb képességű, amúgy is fáradt (sorrendben második meccsüket játszották) Totó ellen léptünk pályára. A bombaformában lévő Szabó Z.-t nem lehetett tartani, percek alatt mesterhármasig jutott, majd meg sem állt öt gólig. Hamar eldőlt a meccs sorsa, és bár a második félidőben kezdett komolytalanná válni a találkozó azáltal, hogy egyik csapat sem védekezett, számunkra csak a biztos győzelem volt a lényeg.