Angyalföld 2012/12. forduló: Szenvedős siker a sereghajtó ellen
LEVSZKI ZSÓFIA - GÉPÁLLAT 3-1 (1-1)

Korda K. - Sasics M., Polgár T. - Szabó A., Cservenák G. - Botos G., Ambrus T.

12. perc: Az ellenfél játékosa szinte háborítatlanul vitte fel a labdát a jobb szélen, majd kilőtte a hosszú alsó sarkot. (0-1)
19. perc: Ide-oda pattogott a labda a Gépállat kapuja előtt, végül Szabó A. bombázott a hálóba. (1-1)
27. perc: Remek támadás végén ismét Szabó A. volt eredményes. (2-1)
36. perc: Sasics spiccel volt eredményes. (3-1)

Első őszi meccsünkre készülődtünk az angyalföldi bajnokság második vonalában, és bár a Gépállat mindössze egy győzelemmel és tíz vereséggel az utolsó helyről várta a találkozót, tudtuk, hogy a nyáron megpróbálták megerősíteni a keretüket. Nálunk eleinte úgy volt, hogy csak a térdműtétje után lábadozó Kaszás Rudi hiányzik majd (ő végül nézőként eljött), de aztán szép sorban Schmidt "Szöszi", Suhaji Tomi és Szabó Zoli is lemondta a részvételt, Szabó Dave pedig elkésett, és be sem állt. A kézsérülése után viszont nagy örömünkre visszatért Korda Kálmi, így - először ebben az évben szabad téren - ő állt a Levszki kapujában.

Tudtuk, hogy nem villogunk majd, legalábbis a mérkőzés elején, hiszen a többség hónapok óta nem focizott, főleg nem ebben az összeállításban, de az első tíz perc még ennek fényében is katasztrofális volt. Akadtak azért helyzeteink, de az első gólt a szinte végig a védekezéssel törődő Gépállat szerezte. Ezt követően nagy erőkkel rohamoztunk, szerencsére Szabó Atti még a fordulás előtt kiegyenlített. Ezen a napon ő volt a nyerőemberünk, mert a második félidőben is ő talált be, a győzelmet pedig Sasics Miro biztosította be. Nem volt egy nagy diadal, de megvan az első őszi győzelmünk, így tartjuk a feljutást jelentő második helyet.