Angyalföld 2013/1. forduló: Nehezen indult, de a vége sima lett
LEVSZKI ZSÓFIA - RIP 8-4 (2-3)

Nagyikvai R. - Sasics M., Schmidt B., Szabó A. - Szabó Z., Szabó D., Kaszás R. - Botos G., Ambrus T.

4. perc: Ide-oda pattogott a labda a hatosunkon belül, végül bekotorták. (0-1)
6. perc: Nagy védelmi hiba után nőtt a különbség. (0-2)
10. perc: Sasics közelről lőtt a bal alsóba. (1-2)
16. perc: Megint lekontráztak minket, újra kettő volt közte. (1-3)
19. perc: Ambrus középre gurítását Kaszás értékesítette. (2-3)
21. perc: A középkezdés után Szabó Atti egyenlített. (3-3)
22. perc: Kaszás passza után ismét Szabó Atti talált be. (4-3)
23. perc: Ezúttal Szabó Zoli szolgálta ki Botost. (5-3)
24. perc: Szabó Dave higgadtan helyezett a kapuba. (6-3)
30. perc: Bebrusztolták a hálóba a labdát. (6-4)
35. perc: Sasics spiccel bombázott a hálóba. (7-4)
38. perc: Szabó Atti bedobása után Sasics fejjel állította be a végeredményt. (8-4)

Eljött a nagy pillanat, két év alatt két osztályt váltva bemutatkozhattunk az angyalföldi MALB bajnokság élvonalában, a legjobbak között. Kezdésnek azonban a liga talán leggyengébb csapatát, a RIP-et kaptuk, melyet nevéhez méltón szerettünk volna "elhantolni", vagyis simán legyőzni. Az Év Játékosa-díj (egyik) újdonsült tulajdonosa, Suhaji Tomi mellett Korda Kálmi sem tudott eljönni, így Nagyikvai Ronald (Roni) állt a kapuba, Polgár Tomi pedig sérülése miatt - a meccsre ugyancsak ellátogató Cservenák Gabival együtt - csak szurkolóként volt jelen.

Az elmúlt hetek, lassan hónapok gyakorlatának megfelelően igen gyengén kezdtük a meccset, lassan, körülményesen játszottunk, szellősen védekeztünk, ennek pedig az lett az eredménye, hogy az egyébként meglehetősen szerény képességű ellenfél kétszer is kétgólos előnyre tudott szert tenni. Az első félidő hajrájától lendültünk bele valamelyest, a 19. és a 24. perc között összesen ötször (!) voltunk eredményesek, és ezzel el is döntöttük a találkozót. A vége sima lett, de ennél csak (sokkal) nehezebb mérkőzések várnak ránk a folytatásban, elsőként mindjárt egy régi ismerős, a Pénzügyesek ellen.